Sistemi geri yüklerken bilgisayar dondu kapatıp açtım şuan açılmıyor ne yapmalıyım?

sistemi geri yüklerken yarıda dondu kaldı bende kapayıp açayım dedim fakat bilgisayar logosu çıktıktan sonra siyah boş ekrana dönüyor fare imleci var fakat klavye çalışmıyor ne yapmalıyım

kullanici767461 kullanici767461 (1)
5 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Windows kurulum CD veya USB belleği ile açılış yapmalısın. Daha sonra zaten kurtarma seçenekleri gelecek. Buradan şu adımları uygula:

    1. Dil, klavye seçiminden sonra Bu bilgisayarı onar seçeneğini seç.
    2. sistem kurtarma seçeneklerinde ileriyi tıkla.
    3. Önce Sistem geri yüklemeyi seç varsa oradan sistem geri yükleme yap. Buradan başka bir tarih seçebilirsin.
    4. Eğer sistem geri yükleme çalışmadıysa tekrardan bu ekrana gel ve Başlangıç onarmayı seç.
    hakan hakan (15424)
    5 yıl önce cevaplandı

      Çok teşekkür ederim Windows kurulum CD’si Windows 10 mu olmalı ben 10 kullanıcısıyım

      kullanici767461 kullanici767461 (1)
      5 yıl önce cevaplandı

      • Evet Windows 10 kullanıyorsan Windows 10 CD'si olmalı hakan 5 yıl önce

      Bilgi: Sistem geri yükleme yaparken bilgisayarınız donabilir, bu durumda ellemeden beklemek zorundayız. Geri yükleme yaparken "dondu diye bilgisayarı yeniden başlatayım düzelir" diye birşey yok, böyle yaparak sen bilgisayarı çöp yapıyorsun, Ve hatta sistem geri yükleme gibi işlemler'de bilgisayarını yeniden başlatma, elleme hem donmaması için hemde bilgisayar birdaha çalışmayabilir.

      ilkaybaki ilkaybaki (236)