Sistemi kasmayan ve yormayan en iyi antivirüsler hangileridir ?

sizce sistemi kasmayan ve yormayan ama en iyi antivirüs programları hangisi ilk 3 olarak yani :)

kullanici567286 kullanici567286 (41)
9 yıl önce sordu

    Toplam 10 Cevap

    Eset indirebilirsin kasmaz sistemi yormaz çok iyidir

    cristianoronaldo cristianoronaldo (171)
    9 yıl önce cevaplandı

    • Norton ve Emsisoft için ne düşünüyorsunuz kullanici567286 9 yıl önce
    • emsisoft çok kötü pc açılışta donuyor norton da iyi cristianoronaldo 9 yıl önce

    HitmanPro veya Microsoft Security Essential

    ayberk ayberk (71)
    9 yıl önce cevaplandı

      Microsoft Security Essential veya Avast Free Antı-Vırus indirebilirsin sistemi yormaz ve ikisini de aynı anda çalıştırabilirsin.

      byhacker byhacker (57)
      9 yıl önce cevaplandı

        Ev kullanıcısının crackli antivirüs kullanmaktansa ücretsiz antivirüs kullanması taraftarıyım. Ayrıca sistemi yormayıp hiç bir işe yaramayan bir uyguamanın çalışması da abes olur. Antivirüs için hız her şey demek değildir.

        1. Avast Ücretsiz + Malwarebytes ücretsiz
        2. 360 Total Security ( bir süre kullandım hafif, pek çok güzel özelliği de var)
        3. AVG Ücretsiz

        cemkara cemkara (4215)
        9 yıl önce cevaplandı

          windovs 7de kendisi geliyor ama ben genede söyliyim YAC yet another cleaner çok hafif oldukça hızlı ve bilgisayarı boşuna kaplayan ramden kurtarır

          furkancet furkancet (3)
          9 yıl önce cevaplandı

            Windows 7'de kendisi gelmez (Sonradan kurulan Essential ile karıştırılmasın.). Kendisi gelen Windows 8 iledir. Her ikiside Defender'dir ama gerçek zamanlı koruma yapabilen sadece Windows 8 ile gelen Defender'dir.

            YAC kullanılmasına gelince, bunu çok tavsiye etmem. Kendisi adeta virüs gibi birçok ne olduğu belli olmayan dosyada yüklüyor. Önce YAC kururak  sonra AdwCleaner ile bir sistem taraması yaparsanız bunu farkedebilirsiniz. Çok methedilmesi üzerine merak ettim ve sırf tecrübe etmek için bizzat kurdum.

            YAC, denetim masaları kaldır uygulamalarına veya diğer uninstall programı listelerine kendisini koymuyor ama programın kurulduğu klasörde kendine ait uninstall'i bulunmakta. Kurupta kaldırmak isteyenlere ama uninstall'ini bulamayanlara duyurulur.

            Bu arada Avast Free, TTNET'in kullanıcılarına ücretsiz verdiği McAfee ve Windows 8'ler için Defender olmak üzere 3 antivirüs tavsiyeside ben yapayım.

            Malware ve reklam yazılımları dahil diğer zararlıları temizlemek için ise çoğunluğun mutabık olduğu Mawarebytes ve AdwCleaner programlarını bende tavsiye ediyorum. Sistemde bir antivirüs programının bulunması, bu programlarında sisteme kurulmasına engel olmaz. Tam tersine, daha güvenli bir sistem için ihtiyaçtırlar.

            TTNET'in abonelerine McAfee Antivirus Plus güvenlik programını ücretsiz verdiği doğrumu? Bu hak nasıl kullanılabilir?

            temmuz temmuz (12505)
            9 yıl önce cevaplandı

              - Eset Nod 32 Trojanlerde Zaafları var

              -  Kaspersky en iyi antivirüs diyebilirim ancak bilgisayarı çok kasar.

              - Norton - Avg - Microsoft Security Essential gibi antivirüsleri kullanmadım bilmiyorum.

              - Tavsiyem Bit Defender 2014 yada Panda 2014

              - Virüs , Trojanlara merakım olduğu için hemen hemen her trojeni Bit defeneder silebiliyor açık portlarından sızan birisi olursa etkisiz hale getirebiliyor. 30 günlük deneme sürümünü indir denemende fayda var.

              ogzkzu ogzkzu (286)
              9 yıl önce cevaplandı

                Avast Free Antivirüs özellikle yeni sürümü, kullanıcının bilgisayarını korumak ve verilerini güvende tutmak için tercih ettiği Avast programlarının ücretsiz versiyonudur.Bilgisayarınızı kasmadan güvenliğinizi sağlar.

                sosyalmedya sosyalmedya (1)
                9 yıl önce cevaplandı

                  Bilgisayara onca para verip crack li virüs tarama programı almanı tavsiye etmem. Kaspersky benim favori Anti Virüs programımdr ancak iyi bir sistem ister. Orta sınıf bir sistem için Trend Micro'yu öneririm. Gartner antivirus report'ta lider firmalar arasında görebilirsin.

                  adinamapa adinamapa (16)
                  9 yıl önce cevaplandı

                    yukarıd ismi geçen av lerin çoğunu denedim,yabancı sitelerdede araştırma yaptım,sistemden sisteme farkılıklar gösteriyormu bilmiyorum ama yorumlara bakılınca öyle gbi görünüyor,bu arayışlar içindeyken ve bitdefender ın ücretli ve kasabilecek bir av olduğunu düşünürken özellikle (kasmama) konusunda ve performans konusunda en iyi performansı gösterdi,düşük bir sistemim olduğu halde

                    not,2015 sürümü çin

                    shai shai (1)