Site açılırken indexe değil direct liste giriyor

Lütfen yardım edin duzenleyemiyorum nedeninizde bilmiyorum

cengizhanke cengizhanke (1)
1 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Sitenin varsayılan dökümanı index.html mi?

    Genelde sitelerde varsayılan doküman şu adlardan birina sahip olur:

    • index.html
    • Default.htm
    • Default.html

    Sitende herhangi bir değişiklik yapmadıysan varsayılan dokümanı deneyerek bulabilirsin. Yukarıdaki ad ve uzantıları teker teker dene.

    Sunucuya erişimin varsa web sunucu üzerinden varsayılan doküman ayarını değiştirebilirsin.

    Windows sunucun varsa IIS üzerinden Default Document sekmesinden varsayılan açılış dosyasını ayarlayabilirsin ya da web.config gibi bir konfigürasyon dosyasına sahipsen oradan varsayılan belgeyi ayarlayabilirsin.

    Sunucun linux tabanlıysa .htaccess veya httpd.conf, apache2.conf gibi bir yapılandırma dosyan vardır buradan ayarlayabilirsin. Weya web hosting firmanın sana sağladığı panelde varsayılan belge ayarın vardır oradan da yapabilirsin.

    alattin alattin (16999)