Site URL lerindeki alan adı kısmından sonraki /?p= ve /id= nedir ?

Merhaba Değerli Uzmanlar bazı sitelerde alan adlarından sonra /?p= oluyor bazılarında ise /id= bu P' ve ID arasındaki fark nedir ikisinin kodlama şekli nedir?

feritarslan feritarslan (303)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Adres satırında bulunan ve /?P= gibi ifadeler parametredir. Querystring  olarak da adlandırılırlar.

    Web sitelerinde programcılar adres satırı üzerinden veri taşımak istediklerinde, bir sayfadan diğer sayfaya veri aktarmak istediklerinde query stringlerden yararlanıırlar.

    cemphp cemphp (651)