Site üzerinden oynanan online oyunlar için nasıl bir sistem gerekiyor.

Site üzerinden oynanan oyunlar hangi parçaya daha çok ihtiyaç duyuyor? Sistemim de 1 gb ram var arttırsam oyunumda etkisi olur mu?

oguzhan34 oguzhan34 (96)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Darkobit oyununu bilmem. Daya doğrusu oyunları pek bilmem. Ama oyunlar oynanabililiklerinde öncelikle grafik işlemciye (ekran kartı performansına) ihtiyaç duyarlar. Daha sonrada işlemci ve sistem fiziksel hafızası (RAM kapasitesi) gelir.

    Ama senin belirttiğin oyunun internet üzerinden oynanabilir bir oyun olduğuda gözönüne alınırsa nispi olarak ekran kartına ihtiyaç azalabilir ve aynı şekilde nispi olarak işlemci ve RAM etkisi ortaya çıkabilir.

    Sonuç olarak sisteminde 1 GB RAM upgrade'ine gitmek bahsettiğin oyunun oynanma performansını artırabilir fakat bu fazla bir performans artışı olmaz; nispeten bir artış olur, belki biraz daha rahat ve problemi az oynanabilir hale getirir.

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

      Oynadığım oyunun ismi Darkorbit.

      oguzhan34 oguzhan34 (96)