Sitelerde oturumum açık kalmıyor

Bazı sitelerde hesabıma giriş yapılı hâlde giremiyorum.

Örneğin https://turkcealtyazi.org sitesine girdiğimde giriş kısmında kullanıcı adım ve şifrem kayıtlı duruyor ama siteye her girdiğimde tekrardan giriş yapmak zorunda kalıyorum.

Aynı şey https://10fastfingers.com/typing-test/ gibi bazı sitelerde de geçerli.

Opera GX tarayıcı kullanıyorum.

taha17 taha17 (91)
4 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bu aslında o siteyle alakalı bir durum. Sitede "oturumumu açık tut" gibi bir özellik yoktur büyük ihtimalle o nedenle oturumdan otomatikmen çıkış yapıyordur.

    omercik omercik (9418)
    4 yıl önce cevaplandı

      Her sitenin "Beni hatırla" ayarı farklı olabilir. Teknik olarak bu şöyle işliyor: Siteyi geliştirenler "Beni hatırla" seçeneği seçildiğinde site o kişiyi ne kadar süre hatırlayacak bunun süresini belirlerler. Bu süre 1 gün de olabilir 365 gün de veya bir kaç saatte olabilir.

      Her sitenin "beni hatırla" kısmı farklı çalışır. Bazıları seni 1 yıl boyunca hatırlar. Bazıları 1 günde unutur.

      alattin alattin (16984)