Sitelerde ''SSL Hatası'' Alıyorum

Merhaba,

TTNET kullanan 15 yaşında bir çocuğum :).Babam yaklaşık 3-4 senedir Ttnet'e ''Nette Çocuk Var'' diye bir uygulama için para ödüyor.Bu uygulama benim ''Facebook-Twitter-Ask.Fm.-vs.'' gibi yerlere girmemi engelliyordu.Ancak son zamanlarda ''Nette Çocuk Var'' değilde ''SSL Hatası'' almaya başladım.

Mesele Ask.Fm'e girince Nette çocuk var geliyor.Fakat Facebooka girince SSL hatası veriyor.

BU SSL HATASININ ÇÖZÜMÜ NEDİR ?

Edit : Antivirüs gibi programlar kullanmıyorum.İşletim Sistemim : Windows 7 Home Basic.

Sorun çözüldü arkadaşlar.Asıl sorun ''Güvenli İnternet'' ten kaynaklıymış.TTNET'i arayıp halletim.Teşekkür ederim.

ahmetsamil ahmetsamil (268)
8 yıl önce sordu

  • Antivirüs kullanıyorsan antivirüstende olabilir soruna onuda eklemelisin. yusufbozar 8 yıl önce
  • Teşekkür ederimm :) ahmetsamil 8 yıl önce
  • Biraz daha bilgi verir misin? İşletim sistemin nedir? hangi tarayıcıyı kullanıyorsun? hakan 8 yıl önce
  • İşletim Sistemim : İntel Core i5.4 Çekirdek. Google Chrome kullanıyorum. Lütfen çözüm bulun.Giremiyorum facebook'a falan. ahmetsamil 8 yıl önce
  • İşletim sistemi demek hangi windows sürümünü kullanıyorsun demek. yusufbozar 8 yıl önce
  • Benim bildiğim işletim sistemi işlemciydi.Sanırım yanlış biliyorum.Her neyse Windows 7-Home Basic kullanıyorum. ahmetsamil 8 yıl önce

Toplam 2 Cevap

Düzenleme: Sorun TTNET güvenli internet kaynaklı bir sorunmuş. Eğer bu sorunu yaşıyorsanız, güvenli internet kullanıyorsanız veya daha önce güvenli internet paketine üyeyseniz TTNETî arayarak düzeltebilirsiniz.
Çözüm için ahmetsamil'e teşekkür ederiz.

SSL hatasının bir kaç sebebi var. Lütfen aşağıdaki adımları tek tek yapın. Aşağıdaki işlemler hem bilgisayarınıza genel bir bakım yaptıracak hem de olası sorunları çözecektir.

  1. Bilgisayarda virüs veya zararlı var mı kontrol edin:
    Malwarebytes nedir? Malwarebytes nasıl kullanılır?
    Adwcleaner nedir? Adwcleaner nasıl kullanılır?
    Bu yazılımları sırası ile yükleyin ve çalıştırın.
  2. Bilgisayarın tarih ve saati doğru mu kontrol edin.
  3. DNS değiştirin.
    Windows 7'de DNS nasıl değiştirilir?
  4. Google Chrome'u sıfırlayın
    Google Chrome nasıl sıfırlanır?
  5. Windows güncelleştirmelerini yapın. Windows un eksik güncellemesi kalmasın.

Bu aşamları tek tek yapın her birinin sonrasında SSL hatası alıyor musunuz kontrol edin.  Önerim  bütün aşamaları tek tek yapmanız.

hakan hakan (15394)
8 yıl önce cevaplandı

  • Dediklerinizi aynen yaptım Hakan Abi.Fakat hala ''SSL Bağlantı Hatası'' veriyor.Yapabileceğim başka birşey var mı ? ahmetsamil 8 yıl önce
  • Facebook'tan uzmanim.et sayfasına mesaj atar mısın? Durumunu kontrol etmek istiyorum. Bu hatayı yaşayan pek çok kullanıcı var. Bilmediğimiz bir sorun mu var kontrol etmek istiyorum. hakan 8 yıl önce
  • Abi dediğim gibi Facebook sayfasına girilmiyor zaten.Girdiğimde yukarıdaki fotoğraftaki gibi hata veriyor.Bu Twitter gibi sayfalarda da oluyor. ahmetsamil 8 yıl önce
  • Teşekkür ederim.Sorun Güvenli İnternet'ten kaynaklıymış.TTNET'i arayıp hallettim :) ahmetsamil 8 yıl önce
  • Çok teşekkürler ahmetsamil. Pek çok kişinin işine yarayacaktır bu bilgi. hakan 8 yıl önce

  1. Öncelikle Google Chrome açıp sağ üst köşesinde 3 adet kalın çizgiyle gördüğünüz ayarlar butonuna tıklayınız.

  2. Ardından Ayarlar > Arama Motorlarını Yönet...  kısmına geliniz.

  3. Burada gördüğünüz Google arama motorunu varsayılan değilse varsayılan yapıp kullanmadığınız diğer tüm arama motorlarını kaldırınız. (Google Hariç)

  4. Varsayılan arama motoru google üzerine tıkladığınızda 3 adet yan yana içeriği düzenlenebilir aktif kutucuk oluşacak.

  5. Birinci kutucuğa Google, İkinci ortadakine http://212.39.82.178/ve üçüncü sağdaki kutucuğa da  http://212.39.82.178/search?output=search&q=%s  yazıp  aşağıdan Bitti butonuna tıklayınız. Eğer 3. Kutucuk tıklanmaz ise Hemen alt tarafta YENİ ARAMA MOTORU EKLE BÖLÜMÜNE gelip 1. kutucuğa Google2  İkinci ortadakine http://212.39.82.178/ve üçüncü sağdaki kutucuğa da  http://212.39.82.178/search?output=search&q=%s  yazıp yeni arama motoru ekleyiniz. Eklediğiniz bu arama motorunu mutlaka Varsayılan Yapınız.

  6. Üstteki dediğimin aynısını değiştirmeden yaptığınızda sorun kalkacaktır. Aramalarımız google.com.tr üzerinden değilde direk sunucu IP'si üzerinden olacak ve asla SSL hatasıyla karşılaşmayacaksınız.

  7. Hepsi bu kadar. Daha iyi anlamanız için bir de ekran görüntüsü ekliyorum. Keyifli aramalar :)
selcukulusal selcukulusal (32)
8 yıl önce cevaplandı

  • Selçuk Merhaba, başka sitelerden kopyala yapıştır yapmak uzmanim.net'te yasaktır. Lütfen başka sitelerden kopyala yapıştır yapma. Ayrıca başlıkların yanında bulunan Yeşil renk sorunun çözüldüğünü ifade eder. Bu soru çözüme ulaşmış bir soru. Bunlara dikkat edersen sevinirim. hakan 8 yıl önce