Sitelerin konumumu almasını nasıl engellerim?

Merhaba,  siteler neden tam konumumu alıyor? Resmen ilçeye kadar çıkıyor :D Misal google som kullanılöış cihazlara bakıyorum herşeyim yazıyor,  ama arkadaşım girince onda hiç konum da telefonun ismi de yazmıyor. Bunu ben nasıl yapanilirim?

rzgr rzgr (17)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Telefonda konum diye bir tuş var onu aktifleştirirsin kapatırsın. sende Konum açıktır muhtemelen.

    nvidiagtx nvidiagtx (690)
    6 yıl önce cevaplandı

      Konum erişimini kapatabilirsiniz. Telefon kullanıyorsanız bildirim ekranından kapatmanız mümkündür. Bilgisayarda konum erişimini kapatmak için şu adımları takip edin:

      Windows 10:

      Ayarlar > Gizlilik > Konum bölümündeki "Konum hizmeti" seçeneğini kapalı konuma getirin.

      Windows 8/8.1:

      Bilgisayar ayarlarını değiştir > Gizlilik bölümüne gelin ve buradaki 3 seçeneği kapatın.

      Windows 7:

      Windows 7 de doğrudan konum kapatma özelliği bulunmuyor. Her tarayıcının Gizlilik ayarından bunu yapmalısınız.

      omercik omercik (9418)
      6 yıl önce cevaplandı

      • Hocam kapattım onu ama halen telefon ismi gözüküyor. rzgr 6 yıl önce
      • Telefon isminin gözükmesi ayrı konum ayrı. Google Hesabım bölümünde hesabının o an hangi telefon(lar)da açık olduğu görünür. @rzgr omercik 6 yıl önce
      • Hocam ama konum da yine gözüküyor, peki bu ikisi kaoatılabilir mş rzgr 6 yıl önce
      • Senin dediğin ayrı. Hesabının hangi telefonlarda açık olduğu Google Hesabım ayarlarında görünür. Bunu kapatamazsın. @rzgr omercik 6 yıl önce