Siteme başka sitemden rss almak seoya zarar mı?

Merhabalar, yazilimvekodlar.com  forum sitem. webodasi.com ise blog sitem. Blog sitesinden forum sitesine rss ile blog çeksem forum sitesi seo olarak kötü etkilenir mi? Cevaplarınız için teşekkürler.

bahrikement bahrikement (5)
3 yıl önce sordu

Toplam 2 Cevap

Negatif etkilenir.  İki ayrı siteden bahsediyoruz.  Hangi teknoloji ile veri çektiğinin bir önemi yok. Bunu yaptığında içeriği kopyalamış olacaksın. Her iki sitede aynı içerikler olacak. Bu durumda sitelerden klon içerik üretmiş olacak. Bu da o siteyi negatif etkiler. RSS ile sadece başlıkları listelemek ve içerik kaynağı siteye link vermek herhangi bir negatif etki yaratmaz. Fakat içeriği aynen klonlamak negatif etki yaratır.

alattin alattin (16984)
3 yıl önce cevaplandı

    Teşekkürler.

    bahrikement bahrikement (5)