Siteme DDOS saldırıaı yapılıyor ne yapmalıyım?

Merhabalar, sitelerimden biri  iki ayda alexa rankta aşırı hızlı yükseldi. Ama bugün saldırı yapldı. Aynnı anda 18bin kişi siteye girdi görünüyor. Bu saldırılar için neler tavsiye edersiniz? Cevap verenlere şimdiden teşekkürler.

bahrikement bahrikement (5)
3 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    DDOS saldırısı alıyorsan bunu hosting firmana bildir. DDOS koruması sağlıyor olabilirler.

    Sitede aynı anda 18k ziyaretçi girdiyse bu DDOS anlamna gelmez. Bot saldırısı olabilir. DDOS saldırılarında  hizmet dışı bırakma saldırılarıdır.

    Sen eğer paylaşımlı hosting kullanmıyorsan kullandığın işletim sisteminin güvenlik duvarından gelen bot IP adreslerini engelleyebilirsin.

    Hosting türün nedir? Windows mu? Linux mu? Öncelikle saldırı türü gerçekten DDOS mu bunu anlamak gerekiyor.

    hakan hakan (15394)
    3 yıl önce cevaplandı

      Tavsiyem bir Cloudflare WAF hizmetinden faydalanmak.

      genius genius (190)