Siteme giren her kullanıcının 24 saatte 1 kez girmesini sağlayan kod var mı?

Arkadaşlar web siteme giren her kullanıcı siteden çıkınca 24 saat geçmeden giremesin istiyorum.Yani siteme giren her kişi 24 saatte 1 kez girebilsin istiyorum.

Bunu sağlayan bir kod var mı?

sapphire sapphire (66)
1 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Hazır bir kod olduğunu sanmıyorum ama nasıl yapılacağı konusunda sana fikir verebilirim.

    Kullanıcının bilgisayarına giriş saatine göre ip adresi veya başka bir tanımlayıcı bilgi olan bir çerez atabilirsin. Siteyi her ziyaret ettiğinde önce bu çerezi kontrol eder ona göre işlem yapabilirsin.

    Tanımlayıcı bilgi olarak ip adresi kullanabilirsin. Çerez içince en son ziyaret zamanını yazar ona göre kontrol sağlayabilirsin. Elbette bunlar aşılamaz çözümler değil.  Çerezlerin temizlemesi, ip adresinin değiştirilmesi gibi durumlarda bu kontrolü gerçekleştiremezsin.

    Javascript ile basit bir örnek yazdım:

     <script>
            if (localStorage.LastLogin) {
                var lastLogin = new Date(localStorage.LastLogin);
                var currentDate = new Date();
                console.log(lastLogin);
                console.log(currentDate);
                //24 saat doldu mu kontrol et
                var Hour24Check = addHours(24, lastLogin);
                if (Hour24Check < currentDate) {
                    //24 saat dolduysa yapılacaklar
                    localStorage.setItem('LastLogin', new Date()); //last logini güncelle
                    window.location.replace("https://uzmanim.net");
                } else {
                    //  24 saat dolmadıysa yapılacaklar
                    window.location.replace("https://24saatbekle.com");
                }
            } else {
                localStorage.setItem('LastLogin', new Date());
            }
            function addHours(numOfHours, date) {
                date.setTime(date.getTime() + numOfHours * 60 * 60 * 1000);
                console.log(date);
                return date;
            }
        </script>

    alattin alattin (16984)
    1 yıl önce cevaplandı

    • @alattin hocam kullanıcının bilgisayarına nasıl çerez atabilirim? sapphire 1 yıl önce
    • @sapphire hangi dili kullanıyorsun? alattin 1 yıl önce
    • @alattin web sayfama html javascript veya php kodu ekleyebilirim sapphire 1 yıl önce
    • @sapphire javascript ile bir örnek yazdım bunu kullanabilirsin. alattin 1 yıl önce