Sitenin arka planında müzik oynatmak.

Selam, site açıldığı zaman otomatik olarak arka planınıda müzik çalması için script bileniniz varmı? Geçenlerde bazı oyun sitelerinde raslamıștım, motivasyon yapmak için arka planda Bass tipli müzikler çalıyordu ne bir oynatma tușu nede bir ișaret vardı. Bir çok yolu denedim ancak hiçbirinde olmadı. @alattin

genius genius (190)
3 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    javascript ile yapabilirsin youtube den direk link üzerinden de oynatma yapalibirsin

    krsn krsn (233)
    3 yıl önce cevaplandı

    • Tam olarak istediğim șey diğildi ama kullanıșlı. teșekkürler. genius 3 yıl önce

    Google Chrome, autoplay yani otomatik oynatma özelliğini artık önlüyor. Bu sebepten bulduun kodlar çalışmamıştır.

    Artık bir sesin kendi kendine çalması mümkün değil.  Kullanıcının bir eylemde bulunması gerekiyor (bir tuşa basmak gibi)

    Bir de chrome://media-engagement/ burada bir liste var. Chrome girdiğin sitelere puan veriyor. Buna da media engagement score diyor. Eğer sitenin sokuru yetiyorsa otomatik oynatmaya izin veriyor.

    alattin alattin (16984)
    3 yıl önce cevaplandı

    • iframe ile youtubeden video çekse onu gizlese çalışmaz mı ? krsn 3 yıl önce
    • iframe yöntemini denedim Chrome 84 sürümünde çalışmadı @krsn alattin 3 yıl önce

    Web sitenin adresini ve hangi yazılımı (scripti) kullandığını yazarsan, belki yardımcı olabilirim...

    pinhan pinhan (142)