Siteye bağış butonu ekleme nasıl yapılır?

herkese merhaba. biliyorsunuz önceden paypal ile bağışta bulun butonu ekliyorduk isteyenler istediği miktarda bağış yapabiliyordu. paypal artık Türkiye'de kullanılmıyor. sorum ise şu: bu bağışta bulunma işini paypal dışında hangi uygulama ile sağlayabilirim? eğer paypal kullanırsam, banka hesabıma çekerken sorun yaşayabilme ihtimalim var mı? teşekkür ettim şimdiden

dvrm dvrm (1)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Paypal kullanamazsın çünkü Türkiye'ye işlem yapmıyor. Yani VPN ile girsen bile TR'ye para transferi yapamazsın. Aldığın ödemeler orada kalır.

    • Payoneer
    • skrill - https://www.skrill.com

    Bu ikisi işini görür. Bağış butonunu sen koyabilirsin ya da uygun bileşenleri vardır sanırım pek incelemedim.

    murat murat (12492)
    5 yıl önce cevaplandı

    • yanıtınız için teşekkür ederim. payoneer bağış yapacak kişiye biraz daha fazla güven verir gibi duruyor. peki kişi bağış yaptıktan sonra para bana gelene kadar herhangi bir kesintiye uğruyor mu ve Türk bankasına çekerken sorun yaşar mıyım? dvrm 5 yıl önce
    • Evet kesintiye uğruyor. Bir Payoneer kullanıcısı sana ödeme yaparsa bunda kesinti olmuyor. Ama sen parayı parayı örneğin dolar olarak aldın, TL olarak transfer edersen %2 ye kadar ücret ödüyorsun. Dolar aldın dolar olarak transfer edersen 1.5$ kesiliyor. Ama o zamanda Swift denen bir ücreti bankan kesiyor. Bu tür bir işlem yaparsan önerim enpara.com'dan hesap aç. swift ücreti sabit 17TL idi. @dvrm murat 5 yıl önce
    • @murat Sanırım önce dolar>tl çevirim işlemini yapıyoruz payoneer hesabımızda. ardından banka hesabıma çektiğimde %2 kesinti yapıyor. Diyelim 20 dolar var, 5 kur üzerinden 100tl ye çevirdik. banka hesabına çekim işlemi talep ettiğimde hesabıma 98 tl yansıdı. doğru mu anladım? yani sormak istediğim tl olarak da çekersek swift ücreti öder miyiz? dvrm 5 yıl önce