Siteye tıklayınca bazen reklam açılıyor

Bazı kişisel forumlarda veya sitelerde tıkladığımda kapanmayan reklam gibi şeyler çıkıyor aslında o linkte bir şey yok ama başka siteye yönlendiriyor her zaman olmuyor bazen oluyor virüs olmadığını düşünüyorum bilgisayarda yada tarayıcıda siteye tekrar girdiğimde bu sorunla karşılaşmıyorum ilk girişimde neden başka siteye yönlendiriyor

mumim mumim (19)
4 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Sitenin kendinde reklam kodu olabilir. Eğer bilgisayarın temizse, bundan eminsen sitenin kendinde otomatik açılan reklam pencereleri kodu vardır.  Örnek bir site verirsen bunu kontrol edebilirim.

    Mesela uzmanim.net'te böyle bir pencere geliyor mu? Eğer geliyorsa Modeminin marka ve modeli nedir? Belki güvenlik açığı olan bir modem kullanıyorsundur.

    Bu tür reklam pencereleri bir kaç sebepten açılır:

    • Sitenin kendinde reklam kodu vardır
    • Bilgisayarında bir reklam yazılımı / virüsü yüklüdür
    • Eski model güvenlik açığı olan bir adsl modem kullanıyorsundur.
    hakan hakan (15394)
    4 yıl önce cevaplandı

      AdwCleaner ile bilgisyarı tara ve çıkan olumsuzları temizle.

      Burada AdwCleaner çözüm linki var..

      Burada ise @alattin hocamın AdwCleaner kullanımı ile  ilgili çektiği video var.

      ybaskin34 ybaskin34 (1440)