Siteye uygulama açma linki nasıl koyulur?

Siteme uygulama açma linki koymak istiyorum ama direkt açma linki html olursa daha iyi olur.

mlekesizzz mlekesizzz (40)
3 yıl önce sordu

  • Uygulama açma linki ne demek açıklar mısın biraz? alattin 3 yıl önce
  • @alattin bazı linkler oluyor basınca şu şu uygulamaya gitmek için izin istiyor yada ebada derse girerken katıl butonuna basınca chromede bilgi kutusu çıkıyor chrome eba uygulamasını açmak istiyor diyor öyle bir link işte mlekesizzz 3 yıl önce

Toplam 1 Cevap

Html dilinde link <a href=""></a> ifadesi ile yapılıyor.

Herhanrgi bir Google Play uygulamasına link vermek istiyorsan

<a href="https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.maps">Haritaları indirmek için tıklayın</a>

şeklinde link verebilirsin.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.maps

ifadesinde id'den sonra paketin adını yazman gerekiyor. Bu linkte paket adı com.google.android.apps.maps

Eğer doğrudan uygulama çalışsın dersen;

<a href="twitter://user?screen_name=username">Twitter</a>

şeklinde link vermen gerekiyor. Bu link Twitter uygulamasını açar. Fakat linkte uygulama için gerekli protokol adını vermen lazım.

<a href="fb://profile/fbID">Facebook</a>

Mesela bu da Facebook app'i açar.

alattin alattin (16999)