Sıvı Soğutma Pompasından Gelen Ses

Sıvı Soğutma Pompasından suyu devir daim eden işlemcinin üzerindeki pompadan sürekli cızırtılı ses geliyor ve bunu pompanın üzerine hafif bastırmamla azalıyor elimi çekiyorum sonra tekrar yükseliyor.Bunu Söküpte Kendi İmkanlarımla Sorunu Çözme Şansım Varmıdır Yardımcı Olabilecek varsa çok sevinirim. Yaklaşık 2 yıldır Kullanıyorum Ürünü

usta09 usta09 (37)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    "Bunu Söküpte Kendi İmkanlarımla Sorunu Çözme Şansım Varmıdır" bulun bilemeyiz senin yeteneğinle alakalı :o)  pompanın üzerine hafif bastırmanla ses alıyorsa vibrasyon kaynaklı bir sorundur. 2 yıldır kullandığın bir ürünmüş ses sorunu sonradan çıktı anladığım kadarıyla.

    Ses içimdeki bobinlerden de geliyor olabilir. Youtube de https://www.youtube.com/watch?v=e_wRBs9YXG0 benzer videolar var. Bu DDC pompa için bir video sana fikir verebilir. Böyle bir işe girişmeden bir kaç video izlemeni tavsiye ederim. İçini açtıktan sonra zaten sesin kaynağını tespit edebilirsin.

    murat murat (12492)