Siyah Ekran Geliyor Ve Pc kilitleniyor

amd-catalyst-14-9-win7-win8.1-64bit-raid-sb-oct24  indirdikten sonra  internette dolaşırken, sayfa geçişlerinde,fotolara tıklandığında,video izlerken aniden ekran siyah oluyor ve kilitleniyor bilgisayar reset atmak zorunda kalıyorum  çözümünü bulamadım yardımcı olurmusunuz .

kara41 kara41 (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Bilgisayarını Güvenli Mod'da aç. Sistem geri yüklemesi yaparak sistemin problemsiz çalıştığı vakitlere dön. Veya yine Güvenli Mod'da Ekran kartı sürücüsü ve Ati Catalyst yazılımını tamamen kaldırarak bilgisayarını yeniden başlat. Bilgisayar başladıktan sonrada ekran kartı sürücüsü ile Ati Catalyst software'inin güncel versiyonlarını (Ati'nin kendi resmi sitesinden download ederek) tekrar yükle.

    Bunları yaptığın zaman problemin çözülecektir.

    Not: Büyük bir ihtimalle sisteme problem öncesi yüklediğin ekran kartı driver'ı ve haliyle Catalyst software'i ekran kartı modeli ile uyumlu değildi. Bunları yeniden download ederken bu hususta dikkatli olursun. Yanlış ve uyumsuzları download etmemelisin; kendi ekran kartının driwer ve yazılımlarını download ederek sistemine yüklemelisin.

    Edit: Ekran kartını kaldırarak tecrübe et. Ekran kartını kaldırarak PC'yi yeniden başlattıktan sonra Windows otomatik olarak standart VGA yükleyecektir (Otomatik yüklenmezse kendinde yükleyebilirsin). Birde bu şekilde tecrübe et bakalım, problem çözülecekmi?

    Çözüm için bir başka yol olarak Aygıt Yöneticisinde ekran kartına sağ tıklanıp özellikler, sürücü sekmesi altında  "Sürücüye geri dön" düğmesi yoluyla önceki problemsiz driver'a geri dönülebilir.

    Problemli driver'ı kaldırıp yeni ve uyumlu bir driver yüklenmesini daha önce söylemiştik.

    Sistem geri alma yapılamıyorsa bunlar mutlaka denenmelidir.

    temmuz temmuz (12505)
    9 yıl önce cevaplandı

      Bilgisayarın açılırken F5 e basılı tut güvenli mod'a tıkla azıcık bekle uyarı gelicek hayır de sistem geri yükleme açılıcak ordan pc nin çalıştığı tarihe geri al bir daha hata vermez

      cristianoronaldo cristianoronaldo (171)
      9 yıl önce cevaplandı

        Siyah ekran böyle oluyor pc donuyor güvenli mod da  Amd Catalyst  güvenli modda kaldırılmıyor bende normal mod da kaldırdım tekrar MSI 6850 Cyclone 'un driverını yükledim yine aynı hata oluyor sorun  Amd Catalyst sorun vermeden açılıyor çalışıyor sorun başka birşeyde olabilir mi ? Sistem geri yükleme yapamıyorum sorun olduktan sonra çok şey yükledim bilgisayara

        kara41 kara41 (1)
        9 yıl önce cevaplandı

        • Yüklediğin ekran kartı driver'ını kaldırarak yine aynı driver'ımı yükledin? Farklı bir versiyon denemedinmi? 32 Bit, 64 Bit ve uyumlu işletim sistemi mevzularına dikkat ettinmi? Sistem geri alma ile PC'nin normal ç.alıştığı bir zamana dönmeyi denedinmi? Yardım etmek istiyorum ama günler sonra sen denilenleri yapmıyor ve yine aynı şeyleri söylemeye devam ediyorsun. Böyle çözüm sağlayamazsın. temmuz 9 yıl önce
        • Catalyst önemli değil, yüklemesende olur (Hatta ekran kartı driver'ı ile bütünleşik değilse hiç yükleme). Önemli olan ekran kartı driver'ıdır ve büyük ihtimalle sen yanlış driver'ı yüklemektesin. Ya doğrusunu bularak onu yükleyeceksin, ya aygıt yöneticisinden ekran kartı driver'ına sağtık yaparak önceki driver'a geri dön komutunu tıklayacaksın yada sistemi geri alarak bu yol ile eski ve düzgün çalışan driver'a dönmüş olacaksın. temmuz 9 yıl önce
        • Mesajımı edit'ledim. Bir bak istersen. temmuz 9 yıl önce