Siyah Ekran hatası

Bu gün eve geldim laptop açtım herşey normal sonra  ekranı kapattım yanı uyku moduna aldım ve batarya yı çıkardım tekrar takım tüm bunlar olurken PC fişe devamlı bağlı ekranı tekrar açınca kaldığı yerden devam etmesi gerekiyordu ama öyle olmadı ekranı kaldırdığımds PC kapandığını gördüm tekrar açtım tekrar açılmadı kapattım tekrar denedim bu sefer hata verdi disk öneriliyor 1 saatten fazla sürebilir diye bayağı bekledim hiç birşey olmadı bende tekrar  kapattım ve bir daha da ekran gelmedi. Power tuşuna basıyorum açılıyor fan çalışıyor ancak ekran siyah hiç ışık gelmiyor ne bir yazı ne bir ses hiç birşey yok ekranda.

1)HDD Işığı power tuşuna basınca yanıyor sonra sönüyor ve tekrar yanmiyor

2)HDD çıkarıp taktım

3)PC içini açtım temizledim yanık var mı diye baktım kokladım

4)Gördüğüm kabloları çıkardım taktım

Sorun devam ediyor hiç bir şekilde ekrana birşey gelmiyor.

Windows 10 i73610qm nvidia 630m 6gb RAM - Asus K55VM

Yardım ederseniz çok sevinirim :)

atakan98kaya atakan98kaya (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    kurulum medyanızı takın ve F9 tuşuna basın Bios girin ve siyah ekran yine devam ediyorsa bir bilgisayarcıda ölçüm yaptırın ekran varsa? medyanız açılınca ileri tıklatın ve onar tıklatın burda seçenekler var sistem geri yüklemeyi önce deneyin olmassa otamatik onarma yoluna gidin

    candan candan (4301)