siyah ekran sorunu formattan sonra da gitmiyor!

Merhaba Arkadaşlar, sorunum şöyle bi kaç gün önce birkaç program yükledim ve ardından günvenlik duvarımdan uyarı aldım... Güvenlik duvarı virüs olduğunu söyledi bana ve virüsü kaldır dedim. Kurduğum programları kaldırmadım ama.. Bilgisayarı yeniden başlattığımda siyah ekran hatası aldım. Birçok yol denedim siyah ekran sorunu devam edince format bile attım birkaç defa ama nafile... format attıktan sonra sadece ilk seferde sorun çıkmıyor bilgisayar normal performansında çalışıyor ama yeniden başlattığımda yine siyah ekran hatası alıyorum.Yardımlarınızı bekliyorum.

msttnc msttnc (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Donanım parçalarında sıkıntı var demektir. Büyük bir ihtimal ile yanmış olabilir.Siz en iyisi bir Bilgisayar Tamircisine gidip gösteriniz .

    SAYGILAR ;

    recepguvenc recepguvenc (26)
    9 yıl önce cevaplandı

    • Peki arkadaşım senin aklına başka yöntem geliyorsa paylaş bizde öğrenelim Standart çözüm donanım arızası oluyor sen yine bir hastaneye götür bilgisayarı recepguvenc 9 yıl önce
    • bana mı dedin msttnc 9 yıl önce
    • Evet sana dedim ne oldu bir sorun mu var ! recepguvenc 9 yıl önce
    • evet var sen fikrini söyledin bende fikrimi söyledim burda artistliğin luzumu yok! senin dediğin donanım arızası filan yok zorla mı arkadaş! msttnc 9 yıl önce
    • Evet Zorla o bilgisayarı söküp baştan takıcan sonra düzelecek uleyn ! recepguvenc 9 yıl önce
    • he he msttnc 9 yıl önce

    ilk başta bende sizin gibi düşündüm ama eğer donanımda bi sıkıntı olsaydı formattan sonra bilgisayar düzelmezdi diye düşündüm hiçbir sıkıntısı yok gibi güvenli modda gayet iyi çalışıyor

    msttnc msttnc (1)
    9 yıl önce cevaplandı

      Siyah ekrandan kastınız sanırım Windows  açılırken siyah ekranda kalması.

      Siyah ekranda ctrl + alt + delete tuşlarına bastığınızda görev yöneticisini açabiliyor musunuz?

      Görev yöneticisnde "runonce.exe" diye bir dosya var mı? Varsa bu dosyayı seçipi görevi sonlandır yapın.

      Donanımsal değil daha çok yazılımsal sorununuz.  Bilgisayarınıza sürücüleri sitelerinden indirerek yani güncel sürücüleri yükleyin.

      Formattan sonra ilk iş olarak Windows güncellemesi yapın.

      Daha sonra programlarınızı sırası ile yükleyin ve her yüklemeden sonra yeniden başlatın.

      Böylelikle sorun çıkartan bir program varsa tespit edebilirsiniz.

      hakan hakan (15394)
      9 yıl önce cevaplandı

      • deneyip sonucu bildiririm sağolun msttnc 9 yıl önce
      • kardeşim sağol sorun driverlardandı sanırım. driverları driver genius ile güncelledikten sonra sorunum çözüldü. Allah razı olsun... msttnc 9 yıl önce