Siyah, mavi ve kırmızı gibi farklı renkli Ram'ların farkı nedir?

Masaüstü PC'ye ram almak istiyorum. Fakat siyah, kırmızı ve mavi renkte bu ramlar bunların farkı nedir ve güce göre sıralandıysa hangisi daha güçlü?

hayaxi hayaxi (18)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Merhaba, Ramlerin renklerinin hiçbir değişikliği yoktur.Fakat mhz,bellek,marka vs... gibi farkları var.

    ardahd ardahd (631)
    8 yıl önce cevaplandı

    • Cevabınız için teşekkürler.Kingston ve Team Dark Ramların farkı nedir? Hangisi daha iyidir ? hayaxi 8 yıl önce
    • Rica ederim.Dediğiniz ramler oyun için pek bir fark göstermiycektir fakat Render vs. işler için kullancaksanız Team Dark daha hızlı iş yapcaktır. ardahd 8 yıl önce

    Eğer Ram renginden kastınız slot renkleri ise (Ram'lerin takıldığı alanlar) bu renklerin standart bir anlamı yoktur.

    Fakat aynı renk slotlar çift kanal olarak kullanılmalıdır. Yani 4 slot var, bunlardan ikisi koyu ikisi açık renk turuncu olsun.

    Eğer bu ram slotlarındaki Ram'lerin tam performans çalışmasını istiyorsanız, aynı renk slotlara aynı özelliklerde Ram taklmalısınız. Yani tek bir slot değil çift slotu doldurmalısınız. Böylelikle Ramleri tam anlamıyla verimli kullanmış olursunuz.

    Diğer anlamda RAM'larin üzerindeki farklı renkli alimünyum kapaklar soğutma  amaçlıdır. Bu renkler sadece tasarım amaçlı olup herhangi bir anlamı yoktur.

    hakan hakan (15424)
    8 yıl önce cevaplandı

    • Yani tek bir slot değil çift slotu doldurmalısınız dediniz.Ben şöyle düşünüyorum 2 tane 4GB Ram alacağıma 1 tane 8GB Alırım diğer slot boş olur.Ve sonradan yanına 2. 8gb ramı takmak için.İlerde çok işe yaramaz mı? hayaxi 8 yıl önce
    • İlerde bir 8 GB daha almayı düşünüyorsanız bu mantıklı elbette. hakan 8 yıl önce