Sizce hangi operatör çekim gücü açısından daha iyi?

Arkadaşlar hattımı başka bir operatöre taşısam mı diye düsünüyorum .

Karar veremiyorum.

Sizce hangi operatör daha iyi?

Türk Telekom mu?

Turkcell mi?

Vodafone mu?

Avea mi?

Çekim gücü, paket fiyatları, müşteri hizmetleri açıdan hangisi daha iyi sizce?

Tecrübelerinizi paylaşmanız benimle?

Paylaşırsanız sevinirim.

Sorum siteye uygun değilse hemen silin.

Ve kusuruma bakmayın lütfen 🙏

mat7 mat7 (341)
12 ay önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bu aslında bulunduğun konuma göre değişir.  Operatörlerin çekim gücü buldunduğun şehre, ilçeye, mahalleye, köye göre değişiyor.

    Bu yüzden senin için en iyi gsm operatörü şudur demek imkansız. Senin yaşadığın yerde çevrendeki diğer  GSM operatörlerini kullananlaın deneyimlerini alsan çok iyi olur.

    Mesela ben İstanbuldayım. Türk Telekom, Turkcell, Vodafone kullandım. Hepsi benim için aynı. Bir farkı yok.

    Ama Anadoluya gittiğim zaman en iyisi Türk Telekomdu. Vodafone ile bazı yerlerde keçim sorunu yaşadım. Turkcell ile de yaşadım. Türk Telekom nispeteden daha iyiydi.

    murat murat (12492)
    12 ay önce cevaplandı

    • Evet operatörden gözlemlerime göre bulunduğum yer ve çevremdeki insanlar yerçekimi açısından en itici olan Avea ve Vodafone. Vesaire. Şahsen ben Turkcellim ile çok belirgin sorunlar yaşamadım. Sevdiklerimden bir iki tanesi bazen çekemem diyor ama bence bu onların tlffnlanından kaynaklanan bir sorun. Çekicilik açısından Türk Telekom gibi evet biraz farklı. Ama sonuçta devlet bağlı bir sektör çok doğal. Ev internetim Telekom ve fiyatı yüksek olmasına rağmen memnunum. Servis iyi. Bir arıza olursa hemen ilgileniyorlar, haklarını asla yiyemem. Ancak bazen internetten yazılı olarak bilgi almak istediğimde hemen numaramı istiyorlar ve arayıp bilgi verelim diyorlar Turkcell de bu sorun yok hemen yazılı olarak cevap veriyorlar. Turkcellinde paket fiyatları biraz yüksek gibi. Neyse karmaşık bir durum. Bir şekilde karar vereceğim artık. Ben sadece buradaki teknoloji grubundan tecrübelerini öğrenmek istediğim. Çok teşekkürler cevap verdiğiniz için. murat (12217) mat7 12 ay önce

    Senin işine yarayacak bir harita var:

    https://www.nperf.com/en/map/TR/-/-/signal/?ll=39.029696892211625&lg=35.240000000000016&zoom=6

    Bu operatörlerin kapsama alanlarını gösteren bir harita. Bu haritada 3G / 4G / 5G kapsama alanlarını görebiliyorsun.

    TR-TURKEY yazan yer aynı kalsın. Carrier yazan yerden Turkcell, Turk Telekom, Vodafone gibi seçim yapabilirsin.

    Harita üzerinden de yaşadığın yeri bul.

    • Mavi 2G kapsama alanı
    • Yeşil 3G kapsama alanı
    • Turuncu 4G kapsama alanı
    • Mor 5G kapsama alanını

    gösteriyor. Yaşadığın yeri seçtikten sonra sırası ile Turkcell, Turk Telekom, Vodafone seçenerek kapsama alanlarını harita görebilirsin.

    Network Coverage: Ağ kapsama alanı / çekim alanı

    Download Bitrates:  İndirme hızlarını ifade ediyor

    Download Bitrates seçtiğine haritada 0 - 1G arasında bir skala var. 0 en yavaş 1G en yüksek hızı ifade ediyor.

    alattin alattin (16999)
    11 ay önce cevaplandı