Skype "Hat Düştü" Hatası

Skypede birini aradığımda sürekli bu hatayı alıyoru. Çağrı açılıyor arkadaşımdan hiç ses gelmiyor 10-15 saniye sonra çağrı kapanıyor ve "Hat Düştü" yazıyor.

taha17 taha17 (91)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Skype gibi online sesli, yazılı ve görüntülü bağlantıyı destekleyen uygulamalarım doğru çalışması için öncelikle "iyi" bir internet bağlantısının olması gerekir.

    Bazen telefon hatlarındaki fiziksel sorunlardan bazen de yoğun internet kullanımından dolayı internetiniz "kötü" konuma geçer.

    Eğer Skype ile sesli görüşüyoranız ve bir yandan download yapıyorsanız bu skype olumsuz etkiler. Yine skype kullanırken bir yandan Windows güncellemesi yapılıyorsa skype bundan etkilenir ve bağlantı kopmaları "hat düşmesi" denilen hata yaşanabilir.

    Skype hat düştü hatası tamamen kötü veya kopmuş internet bağlantısından kaynaklanır. Eğer Skype hat düştü hatası alıyorsanız şunları yapabilirsiniz:

    1. Adsl modemi kapatın ve açın.
    2. Varsa download yani indirme işlemlerini iptal edin.
    3. İnterneti ortak kullanıyorsanız diğer kullanıcıların indirme yapmadığından emin olun.
    4. Windows güncelleştirmesi yükleniyor mu denetim masasından kontrol edin.

    Adsl modemi kapatıp açmak size yeni bir bağlantı sağlayacaktır. Bu durumda hem modem sıfırlanır, önbelleği boşalır hem de yeni temiz bir bağlantı kurarsınız. Bu çoğu zaman işe yarar.

    Fakat bazen Skype sunucuları çok yoğun olduğunda veya Türk Telekom gibi kullandığını servis çok yoğun olduğunda Skype hat düştü hatası verebilir. Bu durumda sizin yapabileceğiniz bir şey yok.  Daha sonra tekrardan denemelisiniz.

    Skype hat düştü hatası kötü bağlantı kaynaklıdır bu sebepten yazılımsal olarak düzeltilmesi mümkün değildir.

    hakan hakan (15424)
    6 yıl önce cevaplandı

      -1

      İçerik başka bir siteden kopyala-yapıştır olduğu için silinmiştir.

      oyuntubeyoutuber oyuntubeyoutuber (-89)
      6 yıl önce cevaplandı

      • kopyala yapıştır yasak @oyuntubeyoutuber :( toprak34 6 yıl önce
      • İçerik başka bir siteden kopyala-yapıştır olduğu için silinmiştir. hakan 6 yıl önce