Skype hesabı nasıl kapatılır?

Skype hesabımı nasıl kapatabilirim?

Skype hesabı nasıl kapatılır?

murat murat (12492)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Skype hesabı nasıl kapatılır?

    Skype popüler uygulamalardan biridir. Kişiler arasında yazılı, sesli ve görüntülü konuşmaya olanak verir. Skype Windows, Android, IOS gibi farklı sistemlerde çalışabilir.

    Skype hesabı kapatma

    Öncelikle Skype hesabınızı kapatmak istiyorsanız, Skype uygulamasına girdiğiniz Microsoft hesabınızı kapatmaniz gerekiyor. Amacınız sadece Skype'den kurtulmaksa, Skype uygulamasını kaldırmak yeterli olacaktır. Fakat tamamen Microsoft hesabınızı kaldırmak istiyorsanız, hotmail, outlook gibi uzantılara sahip olan Microsoft hesabınızı silmelisiniz.

    Skype hesabı kaldırmak için şunları yapın:

    Öncelikle bilmeniz gerekenler şunlar: Skype hesabını kapatırsanız, kişileriniz, skype dosyalarınız silinir. Ayrıca Skype üzerin bakiyeiz varsa bunlar da kaybolur. Ayrıca Skype hesabını kapattığınızda tam kapanma işlemi 30 gün sonra gerçekleşir.

    Adım adım Skype hesabı kapatma:

    1. Buradaki linke tıklayın ve Skype hesabınıza giriş yapın.
    2. Linke tıkladığınızda sizden Microsoft kullanıcı adınızı ve daha sonra parolanız istenecektir.
    3. Öncelikle bir pencere açılacak ve ekranda ** ** 23  şeklinde gösterilen telefonunuzun son 4 hanesini girmeniz istenecektir.
    4. Daha sonra telefonunuza bir doğrulama SMS'i gelecektir. Doğrulama SMS'i Phone ID adlı kullanıcıdan gelir.
    5. Doğrulama bilgilerini girdikten sonra Hesabınızın gerçekten silmek istiyormusunuz diye bir onay penceresi gelecektir.

    Daha sonrsa Skype hesabınız silinme sırasına alınacaktır. 30 gün sonra tamamen silinecektir. 30 gün içinde hesabınızı gerli alabilirsiniz. 30 gün sonra skype hesabınızı geri alamazsınız.

    murat murat (12492)