Skype kurumsal kaldırma

Bilgisayarımı her kapatıp açtığımda karşıma skype kurulmasal ekranı geliyor, bundan nasıl kurtulabilirim, bu programı silmeyi denedim fakat gözükmüyor, gelişmiş program silme uygulaması olan IObit Uninstaller kullanarak sileyim dedim fakat burada da skype kurumsal gözükmedi çok fazla canımı sıkmaya başladı bu skype lütfen biri yardımcı olabilir mi?

veysi2023 veysi2023 (149)
5 yıl önce sordu

  • bununla ilgili video çekiyorum. Aynı şey bende de çıkmaya başladı. alattin 5 yıl önce
  • şimdiden teşekkürler, videoyu paylaşınca link atar mısınız? veysi2023 5 yıl önce
  • Bir çözüm buldum gibi ama pc yi yeniden başlatınca tekrar geldi @veysi2023 tekrar deneyeceğim. alattin 5 yıl önce

Toplam 1 Cevap

Skype kurumsal bilgisayara iki farklı şekilde geliyor:

  • Office ile birlikte: Office 365 yüklediğinde örneğin skype kurumsal otomatik olarak yükleniyor.
  • Skype kurumsal manuel yükleme ile: Microsoft Mağazadan Skype Kurumsal'ı el ile kurduğunda.

El ile indirilip yani manuel yollardan yüklenen skype kurumsalı kaldırmak kolay. Program ekle veya kaldır bölümünden Skype kurumsal veya Skype For Bussines olarak kaldırabiliyorsun.

 Skype kurumsal eğer Office 365 ile birlikte geldiyse Skype kurumsal'ı kaldırmak tek başına mümkün değil.  Skype kurumsal'dan kurtulmak için Office uygulamasını tamamen kaldırman gerekiyor.

Microsoft Skype kurumsalı Office içine gömmüş ve bunu tek başına kaldırmak mümkün değil. Fakat Skype Kurumsal'ı kaldırmak için manuel işlemler gerekiyor.

Skype kurumsal kaldırma

Aşağıdakileri uygulayarak dolaylı şekilde skype kurumsal kaldırabilirsin. Yukarıda linki bulunan Skype kurumsal kaldırma linkini tıklayarak skype kurumsal kaldırma videosunu detaylı olarak izleyebilirsiniz.

  1. dosya gezgininden D:\Program Files (x86)\Microsoft Office\root\Office16 yolunu izleyin. Eğer 32 bit Windows kullanıyorsanız D:\Program Files\Microsoft Office\root\Office16  yolunu izleyin.
  2. Burada lync.exe dosyasını bulun ve silin.
  3. Windows 10 arama bölümüne skype kurumsal yazdığınızda en iyi eşleşmelerde skype kurumsal görünüyorsa bir kere tıklayın hata verecektir ve tekrar karşınıza gelmeyecektir.

Skype kurum başlangıçta açılmasını engelleme

Dilersen sadece skype kurumsal'ın başlangıçta açılmasını engelleyebilirsin.

  1. Skype kurumsal penceresinde çark, dişli simgesini tıkla.
  2. Araçlar > Seçeneklere gel.
  3. Burada Kişisel bölümüne tıkla.
  4. Windows'ta oturum açtığımda uygulamayı otomatik  olarak başlat ve Uygulamayı ön planda başlat seçeneklerinin işaretlerini kaldır.
  5. Artık Skype kurumsal başlangıçta açılmayacaktır.
alattin alattin (16999)
5 yıl önce cevaplandı

  • çok teşekkürler dediklerinizi uyguladım veysi2023 5 yıl önce