skype mikrofon sesi

arkadaşlarla skype üzerinden sık sık görüşüyoruz yani günün yarısından çoğunu skypeda geçiriyorum fakat bi sorunum var leptopumun mikrofununu kullanıyorum ses o kadar gidiyorki klavye mouse hani ışığı kapatıp açsam bile ses gidiyor arkadaşlarım ayarla flan diyor bende düşünmeden buraya geldim ne yapmalıyım kulaklığım var ama sadece kulaklığını kullanıyorum mikrofon girişini takıyorum sesim karşı tarafa gitmiyor aygıt ekle flanmı yapmam gerekiyor anlamadım

efecan375 efecan375 (9)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Skype uygulaması 'Araçlar/Seçenekler'den Genel ve daha sonra Ses ayarlarına girerek mikrofon seçeneğini değiştir. Hat bağlantısı ile bağlanıyorsan Hat, harici mikrofon ise o seçilmeli. Default ayar laptop'un kendi mikrofonudur.

    temmuz temmuz (12505)
    9 yıl önce cevaplandı

      • Mikrofon yerine haporlor çıkışına takmış olmayasın? Mikrofon işaretli deliği kullanmalısın veya varsa ses (hat) girişi.. Ama "Microphone (Realtek High Defination Audio)" yazılı satırın (kutunun) sonundaki çentik işaretini tıklamadığın için göremiyor olabilirsin. Orayı tıkladınmı? temmuz 9 yıl önce
      • Mikrofon ayarlarını otomatik yap satırının başındaki kutuya işaret koyarsanda olur. Mikrofon jakını doğru yere takmak kaydıyla.. temmuz 9 yıl önce
      • Hala olmuyorsa mikrofonu başka bir PC'de çalışıp çalışmadığını kontrol et. İçten kablosuda kopmuş olabilir. temmuz 9 yıl önce
      • peki kulaklık bozuksa başka türlü yapamazmıyım ? efecan375 9 yıl önce
      • Senin kulaklıkla işin yok, kulaklığın mikrofonunu konuşuyoruz. Dediğim şeylere baktınmı? Onları belirtseydin ya.. Sen tam olarak yazki doğru çözümler tavsiye edebilelim. temmuz 9 yıl önce
      • şimdi kulaklıkta mikrofonda var kulaklığın jak yeşil mikrodonun pembe takıyorum mikrofonu takınca ses karşıya gitmiyor anlamamadım senin dediğin şeyleride yaptım otomatik yaptım jakı doğru yere taktım no olmuyor ses karşıya gitmiyor takınca efecan375 9 yıl önce
      • Yeşili takma sadece pembeyi mikrofon girişine, doğru yere tak ve mikrofon secimini otomatik olarak işaretle. Sonra denemek için bir skype görüşmesi yap. Sonuç değişmezse başka bir mikrofon temin ederek deneme yap. temmuz 9 yıl önce
      • Laptopun kendi mikrofonu için bir çözüm olabilir, denemek lazım. Kurulu skype'i kaldır ve yeniden kur. Bir dene bakalım. temmuz 9 yıl önce