Skype yükleme hata kodu 2738

Skype yüklerken Hata Kodu 2738 alıyorum ve Skype yükleyemiyorum.

Skype Hata Kodu 2738 hatasının çözümü nedir?

hakan hakan (15409)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Skype yüklerken Hata Kodu 2738 hatasının çözümü için şunları yapın:

    Windows 32 bit Kullanıyorsanız,

    1. Başlat'tı tıklayın. Arama bölümüne CMD yazın çıkan arama sonucunda CMD.Exe dosyasını sağ tuşla tıklayın ve Yönetici olarak çalıştırı seçin.
    2. Komut satırında cd  c:\windows\system32 yazın ve enter tuşuna basın. System32 klasörüne geçmiş olmalısınız.
    3. regsvr32   vbscript.dll komutunu yazın ve enter tuşuna basın.
    4. regsvr32    jscript.dll komutunu yazın ve enter tuşuna basın.
    5. Bilgisayarı yeniden başlatın ve skype kurulumunu yeniden deneyin.

    Windows 64 bit Kullanıyorsanız,

    1. Başlat'tı tıklayın. Arama bölümüne CMD yazın çıkan arama sonucunda CMD.Exe dosyasını sağ tuşla tıklayın ve Yönetici olarak çalıştırı seçin.
    2. Komut satırında cd  c:\Windows\SysWOW64 yazın ve enter tuşuna basın. SysWow64  klasörüne geçmiş olmalısınız.
    3. regsvr32   vbscript.dll komutunu yazın ve enter tuşuna basın.
    4. regsvr32    jscript.dll komutunu yazın ve enter tuşuna basın.
    5. Bilgisayarı yeniden başlatın ve skype kurulumunu yeniden deneyin.

    Skype 2738 hatası sorunu çözülmez ise,

    Internet Explorer 11 sürümünü yükleyin. Internet Explorer 11 sürümünü buradan indirebilirsiniz.

    Veya Microsoft sitesinden Internet Explorer son sürümünü indirin.

    Skype 2738 hatası hala çözülmediyse Microsoft Fix it! aracını deneyebilirsiniz. Fit it kayıt defteri hatalarını bulup düzeltecektir. Microsoft Fix it yazılımını buradan indirebilirsiniz.

    hakan hakan (15409)