SLOT nasil takilir?

Selam aleymum abiler. Bilgisayarimda bir adet Ram slot var bir slotun yeri boş duruyor. o boş duran ýer aslynda birinci slot  olmali. Boş duran yerde DIMM1 yaziyor. Slot olduğu yerde ise DIMM2 yaziyor. Üreticiler binci slotu takmadan ikinci slotu takmiş olamazlar.

Sorum şu.

BU SLOTU NASIL TAKABILIRIM?

Resim koymak istedim ama şu an koyamiyorum.

internet üzerinden bilgisayarimin sistem özelliklerine nasil baka bilirim.

Lenovo B4450s Laptop.

benmerakettimde benmerakettimde (1)
2 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Koyamazsın, slot takamazsın. Sen bu soruyu daha önce de sormuştun.

    Anakartında Ram slotuna benzer bir alan var ve orada RAM slotu yok. "Anakartımda boş yer var oraya slot takayım" gibi bir mantık işlemiyor. Sen boş arsam var dur oraya ev yapayım diyorsun. Bu anakart boş arsa değil.

    Anakartın bu şekilde tasarlanmış. Bu mantıkla o zaman işlemincinin yanında boş alan bul oraya da ikinci CPU tak. Bu işler böyle yürümüyor.

    Bilgiayara ek slot takılmaz. Slot zaten genişleme yuvası demektir. Bilgisayara ek donanım takmak için konulmuştur. Ama sende slot yok. Sen  önce slot takayım sonra oraya ram takayım diyorsun. Bu olmaz.

    murat murat (12492)
    2 yıl önce cevaplandı

    • Anladim. Teşekkür ederim. tektek 2 yıl önce