smartscreen aktif etme

windows 8 pro işletim sistemimli laptopun smartscreen ayarlarını degiştiremiyorum sol menüde bulunan smartscreen ayarlarını degiştire tıklıyorum ayarları degiştirmek için ufak pencere açılıyor ama 3 şıklardan herhangi bir şıkkı seçemiyorum emrah yılmaz adlı faceden resmi atim

efsaneemrahylz efsaneemrahylz (247)
9 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Windows SmartScreen pasif durumda, yani hiç bir ayarı değiştiremiyorsanız aşağıdaki işlemleri yapın:

    Özellikle Windows 8.1 de bazı durumlarda Windows SmartScreen gri renkli ve seçekleri değiştirilemez olarak karşınıza çıkabilir.

    Windows SmartScreen aktif etme çözüm:

    1. Windows ve R ruşlarına basın.
    2. Çalıştır açılacaktır.
    3. Çalıştıra regedit yazın ve enter tuşuna basın. Kullanıcı denetimi hesabı uyarı verirse Evet tıklayarak devam edin.
    4. Kayıt defteri editöründe şu yolu izleyin
      HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\System
    5. Sağ tarafta EnableSmartScreen ifadesini göreceksiniz.
    6. Sağ tuşla tıklayın ve bu ifadeyi silin.
    7. Bilgisayrı yeniden başlatın.

    Bu şekilde pasif durumdaki SmartScreen'i aktif hale getirmiş olmalısınız.

    murat murat (12492)
    9 yıl önce cevaplandı

      sorunum düzeldi çok teşekkürler iyiki varsın uzmanım.net

      efsaneemrahylz efsaneemrahylz (247)
      9 yıl önce cevaplandı

        bende düzelmedi ve belirtilen tüm degerler silinemedi diye uyarı veriyor silemiyorum bir türlü yardım edermisiniz tesekkür ederim

        smly smly (1)