SmartScreen'e şu anda ulaşılamıyor

Herhangi bir .exe dosyasını çalıştırmayı denediğimde karşıma mavi bir pencere üzerinde yazan şu uyarı geliyor:
SmartScreen'e şu anda ulaşılamıyor. Internet bağlantınızı denetleyin. Windows Defender SmartScreen'e ulaşamıyor ve bu uygulamayı çalıştırmanın doğru olup olmadığına karar verme konusunda size yardımcı olamıyor.

alattin alattin (16999)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    SmartScreen bilgisayarınızı korumaya yarayan bir Windows özelliğidir. SmartScreen internette gezerken tıkladığınız linkleri kontrol eder, giriş yaptığınız bir site zararlı mı değil mi bunu kontrol eder. Aynı zamanda çalıştırmayı denediğiniz bir uygulama zararlı bir uygulama mı virüs barındırıyor mu denetler. Bunu yaparken de internet bağlantısına ihtiyaç duyar. Eğer internet bağlantınızda sorun varsa SmartScreen'e şu anda ulaşılamıyor hatası alabilirsiniz.

    SmartScreen'e şu anda ulaşılamıyor uyarısı alıyorsanız bir kaç sebebi vardır:

    • Bozulmuş Windows kullanıcı profili
      Çözüm için yeni bir Windows kullanıcısı açmalısınız.
    • Internet bağlantısı sorunları
      SmartScreen düzgün çalışabilmesi için internet bağlantınızda sorun olmamalı.
    • SmartScreen ayarlarındaki bir sorun
      SmartScreen ayarlarını kontrol etmelisiniz.
    • Microsoft sunucularındaki sorunlar
      Zaman zaman bilgisayarınız Microsoft SmartScreen sunucularına erişemediğinde bu sorun ortaya çıkar. Bazen SmartScreen sunucuları yoğunluk veya bakım sebebi ile hata verebiliyor.

    Windows 10'da SmartScreen'e şu anda ulaşılamıyor hatası alıyorsanız SmartScreen ayarlarını kontrol etmenizde fayda var.

    1. Windows 10 arama bölümüne Uygulama ve tarayıcı denetimi yazın
      Windows 10 SmartScreen ayarları
    2. Uygulama ve tarayıcı denetimi ekranında varsayılan ayyarlar şu şekilde olmalı
        Uygulamaları ve dosyaları denetleyin: Uyar
        Microsoft Edge için SmartScreen: Uyar
        Microsoft Store uygulamaları için SmartScreen: Uyar

    Eğer SmartScreen'e şu anda ulaşılamıyor uyarısı almak istemiyorsanız ve SmartScreen'i kapatmak istiyorsanız o zaman bu ayarları kapalı konuma getirin.

    SmartScreen nasıl kapatılılır videolu anlatım için: SmartScreen nasıl kapatılır? linkini tıklayabilirsiniz.

    alattin alattin (16999)