SmartScreen nasıl kapatılır?

Windows 10'da smartscreen özelliği nasıl kapatılır?

alattin alattin (16984)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    SmartScreen nedir?

    Smartscreen Windows 10'da bulunan bir güvenlik özelliğidir. SmartScreen webte tıklanan her linki inceler zararlı bir bağlantımı bunu kontrol eder, bir web sitesini ziyaret ediyorsanız bu web sitesi kara listede mi, zararlı kodlar içeriyor mu bunu kontrol eder, .exe gibi çalıştırılabilir bir uygulama indirdiğinizde bu uygulama virüs içeriyor mu bunu denetler. SmartScreen faydalı bir Windows özelliğidir

    SmartScreen nasıl kapatılır?

    SmartScreen zaman zaman çıkardığı uyarılar ile can sıkıcı olabilir. Bu durumda SmartScreen'i kapatmak isteyebilirsiniz. Sürekli kaynağı belli ve güvenilir olduğundan emin olduğunuz dosyalar üzerinde çalışıyorsanız ve SmartScreen uyarı veriyorsa SmartScreen'i kapatmayı düşünebilirsiniz.

    Windows 10'da SmartScreen kapatma adımları aşağıdaki gibidir:

    1. Windows 10 arama bölümüne Uygulama ve tarayıcı denetimi yazın
      Windows 10 SmartScreen ayarları
    2. Uygulama ve tarayıcı denetimi ekranında ayarları şu şekilde değiştirin:
        Uygulamaları ve dosyaları denetleyin: Kapalı
        Microsoft Edge için SmartScreen: Kapalı
        Microsoft Store uygulamaları için SmartScreen: Kapalı
    3. Artık SmartScreen'i kapattınız. Bu ekrandan çıkın.

    Windows 10 SmartScreen kapatma veya geçici olarak devreden çıkartma işlemi oldukça basit bir işlemdir. Daha sonra tekrardan SmartScreen'i aktif etmek isterseniz yine aynı yolu izleyebilirsiniz.

    alattin alattin (16984)