Sms güncelleme kapatma nasıl yapılır?

Facebook sms güncellemelerini açtın ücretli uyarısı aldım. SMS güncelleme nasıl kapatılır?

Facebook Sms güncelleme kapatma nasıl yapılır?

hakan hakan (15424)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Sms güncelleme kapatma nasıl yapılır?

    Facebook güvenliğiniz için cep telefonu numaranıza ihtiyaç duyar. Bu sebepten eğer Facebook'ta onaylı bir telefon numaranız yoksa sizden zaman zaman telefon numaranızı ister. Telefon numaranızı Facebook'a kayıt ettiğinizde cep telefonunuza bir doğrulama kodu gelir. Bu doğrulama kodunu girdiğinizde artık Facebook'ta onaylı bir telefon numaranız var demektir.

    Facebook telefon numaranızı genel olarak iki amaç için kullanır:

    • Şifrenizi kaybettiğinizde veya hesabınız çalındığında hesabını tekrar geri almanız yani güvenliğiniz için
    • Yeni arkadaş isteği, durum güncellemesi, mesaj alımı gibi durumlar için size bildirim yollamak için

    Sms güncellemelerini açtın ücretli olabilir bildirimi telefon numaranızı Facebook'a kayıt ettiğinizde gelir. Bu artık bazı sizinle alakalı Facebook bildirimlerini SMS yolu ile alacağınızı ifade eder. Yani Facebook'ta bir arkadaşlık teklifi aldığınızda telefonunuza artık Facebook gönderici adı ile kısa mesajlar gelir.

    Bu mesajlar operatör tarafından ücretlendirilir. Bu sebepten Facebook Sms güncelleme kapatma işlemine ihtiyaç duyabilirsiniz.

    Sms güncelleme kapatma için aşağıdaki adımları gerçekleştirin:

    1. Facebook kullanıcı adı ve şifreniz ile Facebook'a giriş yapın
    2. Ayarlara gidin veya https://www.facebook.com/settings linkini tıklayın. Bu link sizi doğrudan ayarlara götürecektir.
    3. Daha sonra Facebook ayarlarında Bildirimler bölümünü tıklayın.
    4. Bildirim Ayarları > Kısa mesaj'a tıklayın.
    5. Kısa mesaj bildirimleri: Kapalı duruma getirin.
    6. Şunlarla ilgili kısa mesajlar gönder: altındaki şu seçeneklerin işaretlerini kaldırın: Durum güncellemelerine veya zaman tünelindeki gönderilere yapılan yorumlar,  SMS ile arkadaşlık istekleri veya onaylarıTüm diğer SMS bildirimleri
    7. Değişiklikleri kaydet butonuna basın.

    Facebook üzerinden gerçekleştireceğiniz bu işlemler Sms güncelleme kapatma işlemini başarıyla gerçekleştirmenizi sağlayacaktır. Sms güncelleme kapatma adımlarından sonra artık Facebook size bildirimleri kısa mesaj yolu iletmeyecek böylece ilave sms ücreti ödemeyeceksiniz.  Bazı telefon operatörleri bu mesajlar için ücret almıyor olsa da eğer kısa mesaj ile bildirim almak istemiyorsanız siz sms güncelleme kapatma işlemini uygulayın.

    hakan hakan (15424)