smsiptal.com güvenli mi?

smsiptal.com nedir?

smsiptal.com güvenli mi?

murat murat (12492)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    smsiptal.com nedir? smsiptal.com güvenli mi?

    telefonunuza gelen spam mesajların altında artık sms almak istemiyorsanız iptal için smsiptal.com veya  iptalsms.com gibi  web sitelerine yönlendiriliyoruz. Peki bu siteler güvenli mi, gerçekten işe yarıyor mu?

    Öncelikle smsiptal.com sitesine girdiğinizde karşınıza bir form çıkıyor ve sizden telefon numaranız isteniyor. Sitede site kime aittir, arkasında hangi şirket var, nasıl çalışır en ufak bir bilgi yok.

    Site zaten hazır bir web sitesi alt yapısı olan Wordpress kullanıyor.

    smsiptal.com,  iptalsms.com gibi siteler sizin numaralarınızı alıp arkaplanda bir veritabanında saklıyor. Bu sebepten bu tür sahibi, kimliği belirsiz sitelerin bu tür veri toplama işlemleri oldukça şüpheli. Bu sebepten  iptalsms.com gibi sitelere güvenmemekte fayda var.

    Reklam sms'lerinden kurtulmak isterken daha fazla spam sms alabilirsiniz.

    murat murat (12492)