smss.exe -Uygulama Hatası Nasıl Düzeltilir,Uygulama düzgün olarak başlatılamadı, nasıl çözülür?

Bilgisayarı açtığımda şöyle bir hata verdi

benim bildiğim kritik sistem işlemleri sonlandırılamaz smss.exe kritik sistem işlemi bende merak ettim Tamam düğmesine basınca uygulama sonlanıcakmı diye tamam'a bastım uygulama sonlandı mavi ekran da gelmedi ama hiçbir uygulama açılmadı bilgisayarı yeniden başlattığımda sorun düzeldi ama yine smss.exe - Uygulama Hatası diye pencere geldi lütfen yardım edin

Anonim Anonim (156)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    smss.exe dosyası bir sistem doyasıdır.smss.exe bir Windows NT Hizmet servisidir.

    Ancak bazı zararlı yazılımlar bu işlem adı altında çalışabiliyorlar.Bu yüzden ilk olarak bilgisayarı temizlemeyi denemelisiniz.

    Çözüm 1: Bilgisayarınızı virüs ve zararlı yazılımlardan temizleyin

    Aşağıdaki programları sırası ile kullanarak bilgisayarınızda kapsamlı bir temizlik işlemi yapabilirsiniz.

    1. öncelikle bellekteki çalışan .exe uygulamalarını  etkisiz hale getirmek gereklidir. Rkill ile bellekte aktif olan zararlı yazılımları sonlandırın.
      RKill nedir? RKill nasıl kullanılır?
    2. Rkill çalıştırdıktan hemen sonra, Dr Web CureIt ile bilgisayarınızı tam tarama modunda tarayın.
      Dr.Web CureIt! nedir? Dr.Web CureIt! nasıl kullanılır?
    3. Malwarebytes programı ile bilgisayarınızı, Windows'u, derin bir taramadan geçirin. MalwareBytes nasıl kullanılır?
    4. Rootkit, virüs ve diğer malware gibi zararlılar için Norton Power Eraser kullanın.
      Norton Power Eraser nedir? Nasıl Kullanılır?
    5. Adwcleaner ile bilgisayarınızdaki reklam yazılımlarını temizleyin.
      Adwcleaner nedir nasıl kullanılır

    Çözüm 2: Başlangıç ayarlarından smss.exe uygulamasını kapatın

    Yukarıdaki çözüm işe yaramazsa başlangıç ayarlarından smss.exe uygulamasının bilgisayar başlangıcında çalışmasını engelleyin.

    1. Başlat ve ardından çalıştır bölümüne gelin.Windows +R tuşları ile de çalıştır ı başlatabilirsiniz.
    2. çalıştır bölümüne msconfig yazın ve enter e basın
    3. açılan ekrandan başlatma menüsüne gelin.Eğer bilgisayarınız Windows 7 ise buradan direk smss.exe uygulamasını bulup yanındaki tik işaretini kaldırarak başlamasını engelleyebilirsiniz.Windows 8.1 veya Windows 10 kullanıyorsanız sizi Görev Yöneticisini aç menüsüne yönlendirecektir.Buradan istediğiniz programı bulamayabilirsiniz.Windows 8 ve 10 için şu şekilde yapabilirsiniz.Tekrar msconfig ekranına gelin ve Genel sekmesi altındaki Tanımlama başlangıç seçeneğini seçerek tamam deyin.Bu seçenek te sadece Windows temel yazılımlarının başlamasını diğer 3.parti programlarının başlamasını engelleyecektir.Bu seçeneği sonradan kapatabilirsiniz.

    Çözüm 3:Sistem geri yükleme aracını kullanın

    Hiçbir çözüm işe yaramadıysa bilgisayarınızı sorunsuz şekilde kullandığınız bir tarihe bilgisayarınızı geri yükleyin.

    ismailsarp ismailsarp (6010)