SN.BOOSTER.EXE nedir? SN.BOOSTER.EXE virüs mü?

Görev yöneticisinde SN.BOOSTER.EXE adında ve işlemciyi %100 kullanan bir dosya var. SN.BOOSTER.EXE çalışıyorken bilgisayar çok yavaşlıyor.

SN.BOOSTER.EXE dosyası C:\Program Files\SN.Booster altında duruyor.

SN.BOOSTER.EXE nedirSN.BOOSTER.EXE virüs mü?

cemkara cemkara (4215)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    SN.BOOSTER.EXE nedirSN.BOOSTER.EXE virüs mü?

    Sn.Booster bir tür malware yani zararlı yazılımdır. Çeşitli antivirüs programları tarafından virüs, Trojan, Backdoor, Adware olarak tespit edilir ve bilgisayardan kesinlikle temizlenmelidir.

    Farklı antivirüs programları Sn.Booster virüsünü şu adlar ile tespit eder:

    Trojan.SProtector, Trojan ( 0049344e1 ), Backdoor.Trojan, ADW_SPROTECT, Win32:SProtector-C [PUP], Adware.Agent.4296192, ApplicUnwnt, Trojan.WebPick.35, BProtector, Troj.Undef.(kcloud), Adware.SProtector, Trojan.SProtector.81, a variant of Win32.SProtector.D, AdWare.Bprotector, Adware.Bprotect

    Bazı antivirüs programları ayrıca Sn.Booster uygulamasını potansiyel istenmeyen yazılım olarak tespit eder.

    Sn.Booster virüsü nasıl temizlenir?

    Sn.Booster bilgiayar açıldığında bellekte aktif olacaktır. Bazı antivirüs uygulamaları bellekte aktif ve çalışır durumdaki virüsleri durdurmakta başarısız olabilir. Bu ihtimali düşünerek bellekte aktif çalışan Sn.Booster virüsünü öncelikle durdurmamız gerekir.

    Bunun için Rkill kullanabilirsiniz:
    RKill nedir? RKill nasıl kullanılır? adresinden Rkill programını indirin

    RKill Nasıl Kullanılır?

    1. RKill indir adresinden RKill'i indirin.
    2. RKill'i çalıştırın. Rkill.exe iki kere tıklayın.
      RKill Nedir? RKill Nasıl Kullanılır? - RKill  Çalıştır
    3. Rkill çalışmasını bitirdiğinde ekrana, Malware taramasını şimdi yapabileceğinize dair bir uyarı mesajı gelecektir.RKill nedir? RKill nasıl kullanılır? Malware taraması sonu
    4. Son aşamada RKill ekrana tarama raporunu çıkartabilir.RKill nedir? RKill nasıl kullanılır? Log ekranı
    5. Şimdi bilgisayarı yeniden başlatmadan malware taraması yapmanız gerekir.

    Rkill çalışmaı bitirdikten sonra bilgisayarı yeniden başlatmadan hemen virüs taraması gerçekleştirmeniz gerekiyor. Malwarebytes anti-malware Sn.Booster virüsünü tespit edebilen ücretsiz bir yazılım.

    Malwarebytes anti-malware ile Sn.Booster virüsünü temizleme işlemi için önce MBA programını aşağıdaki linkten indirin ve kurulumunu gerçekleştirin.

    Daha sonra bilgisayarınızı virüslere karşı tarayın.

    Malwarebytes anti-malware nedir? Nasıl kullanılır? Öğrenmek ve indirmek için linkten faydalabilirsiniz.

    Tam virüs taramasından sonra MBA Sn.Booster virüsünü temizleyecek ve diğer virüsleri de bilgisayarda bulup yok edecektir.

    cemkara cemkara (4215)