Sniffing Nedir ? Koruma Yolları Nelerdir ?

Sniffing nedir ?

Sniffingten nasıl korunuruz ?

blackheaven blackheaven (728)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Sniffing Nedir ?

    Sniffing temel olarak verinin yolunu kesmek olarak tabir edilebilir. Sniffing ile networkdeki paketler yakalanabilir içeriği okunabilir.

    Sniffing ile e postalar,sifreler,sosyal medya hesapları,txt dosyaları yakalanabilmektedir.

    Sniff eden kişi ethernet üzerinden bir makinede root yetkisi elde ederse sistemi sniffleyerek ağ üzerindeki diğer bilgisayarlarda da root yetkisi alabilir.

    Koruma Yöntemleri Nelerdir ?

    Snifferlardan korunmanın en iyi yolu trafiği şifrelemektir.Bunun için Network te SSH kullanın Ipsec kullanın.Bu snifferın çalışmasını engellemeyecek fakat yakaladığı verilen anlaşılması engelleyecek veya kırılması için gereken süreyi uzatacaktır.

    Kaynak : CEHTürkiye

    blackheaven blackheaven (728)