Socket 10106 hatasi PC !!!

Merhaba arkadaslar ben bilgisarayimda socket hatasi aliyorum yardimci olurmusunuz.Bilgisayarım internete bağlı olduğu halde bazı uygulamalar internete bağlanmamı söylüyor. Örneğin Steam'e girmeye çalışıyorum ve girmiyor, internet bağlantısı olmadığını söylüyor. Bazı uygulamalarda da socket error #10106 hatası veriyor. İnternetten baktım birkaç bir şey buldum ancak CMD açılması lazım, onu da açamıyorum. Virüs programı yüklemeyi denedim setuplarda internet gerektiği için aynı hatayı veriyor. Yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler.(CMD açılıyor).

abdullah53 abdullah53 (35)
4 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Çözümünü buldum youtubeden ilk başda CMD yi Yönetici olarak çalışdırıyoruz sonra

    "ipconfig /flushdns"    yazıyoruz 2 satır yazı gelıcekdır sonra

    "netsh winsock reset" yazıyoruz ve bilgisarayı yeniden baslatırıyoruz sorun kalkıyor.

    abdullah53 abdullah53 (35)
    4 yıl önce cevaplandı

      Sistem dosyaların hasar görmüş olabilir, temiz kurulum yapmakta fayda var.

      hydra hydra (3800)