Software Version Updater nedir? Software Version Updater nasıl kaldırılır?

Software Version Updater bilgisayarınıza ücretsiz yazılımlar ile birlikte yüklenen, siz internette gezinirken size çeşitli reklamlar gösteren, internette hangi sitelere girdiğinizi raporlayan, internetteki davranışlarınızı analiz eden üreticisine para kazandırmak için tasarlanmış bir yazılımdır.

Software Version Updater sizinle ilgili bilgi toplar, web'de gezinme alışkanlıklarınızı uzak bir sunucuya gönderir, zaman zaman arama motorlarında yaptığınız arama sonuçlarını değiştirir ve size farklı sonuçlar gösterir.

Software Version Updater nedirSoftware Version Updater nasıl kaldırılır

Software Version Updater programını kaldırmalı mıyım?

hakan hakan (15424)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Aşağıda Software Version Updater temizleme işlemi anlatılmıştır. Software Version Updater kaldırma şu aşamalardan oluşacaktır:

    1. Software Version Updater programını bilgisayardan temizleme
    2. İnternet tarayıcılarınızı Software Version Updater yazılımından temizleme
    3. AdwCleaner ile Software Version Updater kaldırma
    4. Malwarebytes ile bilgisayarınızda genel bir temizlik.

    Adım 1: Software Version Updater yazılımını programlardan kaldırma

    • Programlar ve Özellikler'i açmak için Başlat düğmesini Başlat düğmesinin resmiDenetim Masası'nı, Programlar'ı ve ardından Programlar ve Özellikler'i tıklatın.Mobogenie   nasıl kaldırılır?  programlar ve özellikleri

     Programlar içerisindeki Software Version Updater programını ve diğer bütün bilmediğiniz, siz farkında olmadan yüklenmiş olabilecek programları sağ tuşla tıklayın ve kaldır'ı seçin.

    Adım 2: İnternet tarayıcılarınızı Software Version Updater yazılımından temizleme

    Tarayıcıları sıfırlamak için aşağıdaki linklerdeki adımları izleyebilirsiniz.

    Google Chrome nasıl sıfırlanır?

    Firefox nasıl sıfırlanır?

    Internet Explorer nasıl sıfırlanır?

    Ayrıca Chrome üzerinden uzantıları da temizlemek gereklidir. Bunun için Chrome'da sağ üstteki ikona tıklayınız ve Araçlar menüsünden Uzantılar'a tıklatınız. Burada Software Version Updater isimli bir uzantı ve tanıyamadığınız başka bir uzantı görürseniz, yanında bulunan çöp kutusu işaretine basarak kaldırabilirsiniz.

    Adım 3: AdwCleaner kullanarak bilgisayarınızdan Software Version Updater kaldırma

    1. ADWCLEANER indir linkini tıklayarak ADWCLEANER yazılımını indirin.
    2. Tarama işlemine başlamadan önce Internet Explorer, Firefox ve Google Chrome tarayıcılarını kapatın ve diğer tüm açık programları kapatın.
    3. İndirdiğiniz ADWCLEANER programını çalıştırın. Scan butonuna tıklayın.
      Mobogenie  kaldır - adw Cleaner
      ADWCleaner Software Version Updater istenmeyen yazılımının eklentilerini ve diğer zararlıları taramaya başlayacaktır.
    4. Tarama işlemi bittiğinde bilgisayarınızda bulunan Software Version Updater ve diğer zararlılar listelenecek, bu zararlıları silmek için Clean butonunu tıklayın
      Mobogenie  kaldırma - temizleme ekranı
      ADW Cleaner temizleme işlemini bitirebilmek için bilgisayarınızı yeniden başlatmak isteyecektir OK tıklayarak bilgisayarınızı yeniden başlatın.

    Adım 4: Bilgisayarın malware gibi zararlı yazılımlardan arındırılması.

    Bu adımd​a bilgisayarınıza bulaşan malware yazılımlar temizlenecektir.

    Son olarak bilgisayarınızın tamamen temiz olduğundan emin olmak için şu aşamaları gerçekleştirin.

    1. Malwarebytes programı ile bilgisayarınızı, Windows'u, derin bir taramadan geçirin. MalwareBytes nasıl kullanılır?
    2. Rootkit, virüs ve diğer malware gibi zararlılar için Norton Power Eraser kullanın.
      Norton Power Eraser nedir? Nasıl Kullanılır?

    MalwareBytes bilgisayarınızı Browser Hijacker yani tarayıcı gaspçısı yazılımlara karşı tarayacaktır.

    Tüm bu işlemlerden sonra Software Version Updater bilgisayarınızdan silinecektir.

    hakan hakan (15424)