Sohbet sitesinden gelen virüsü nasıl temizlerim?

zaman zaman sohbet sitesinden kutu açılıyor. nasıl kaldırılır.

zumrudhk zumrudhk (6)
5 yıl önce sordu

  • hangi site site adını yazar mısın bakalım? murat 5 yıl önce
  • bac.....club gibi birşey. benim girdiğim bir site değil bir program indirmeye çalışırken bulaştı. sürekli görünmüyor , bugün bir sabah açıldı daha sonra 3 saat sonra bir daha açıldı. zumrudhk 5 yıl önce
  • 'butfirecrangu.club' görünen adı . sadece sohbet sitesi değil oyun reklamı da yapıyor. darkcrak ın yazdığı adwcleaner ve Malwarebytes yükledim ve taradım. Ancak yine çıkmaya devam ediyor. zumrudhk 5 yıl önce

Toplam 3 Cevap

 @klkmlk9998 çok doğru bir noktaya değinmiş. Aldığın virüs uyarısı muhtemelen bildirimlerden kaynaklanıyor. Google Chrome kullanıyorsan şunu dene

  1. Google Chrome adres satısına şunu yaz  ve enter tuşuna bas:
    chrome://settings/content/notifications

    Bu bildirimler penceresini açar.

  2. Daha sonra izin ver altındaki tüm site adlarının yanındaki 3 noktaya tıkla ve kaldır'ı seç.

Böylelikle Google Chrome bildirimlerini kaldırmış olacaksın.

hakan hakan (15409)
5 yıl önce cevaplandı

    Sorununuz yüksek ihtimal tarayıcı bildirimleri ile ilgili, bana öyle geldi.

    Çözüm:Tarayıcı aç>Ayarlar>Gelişmiş>Gizlilik ve Güvenlik>İçerik ayarları>Bildirimler

    Girdikten sonra bahsettiğin sitenin ismini ve diğerlerini direk göreceksiniz zaten rahatça kaldırabilirsiniz bu menüden.

    Not: Ben Opera kullanıyorum onun üzerinden örnek verdim tarayıcınızı bilmediğim için ama genelde birbirlerine yakınlar ve genelde tarayıcıların ayarlarında arama kısmı olur anahtar kelime olarak ''bildirim'' yazmanız sizi gerekli sekmeye götürebilir.

    klkmlk9998 klkmlk9998 (71)
    5 yıl önce cevaplandı

      @hakan 'ın bahsettiği çözümün videosu mevcut: Bilgisayarın sağ alt köşesinde çıkan reklam pencerelerinden nasıl kurtulurum? linki tıklayarak video anlatım ve adım adım bildirimlerden nasıl kurtulursunuz anlatılıyor.

      alattin alattin (16984)