Son kullanılan dosyalar nasıl silinir?

Windows 10'da son kullanılan dosyalar nasıl silinir? Dosya gezginini açtığımda karşıma Hızlı erişim geliyor ve onun altında da Sık kullanılan klasörler ve hemen altında Son kullanılan dosyalar(20) yazıyor ve benim açmış olduğum dosyalar burada görünüyor. Son kullanılan dosyaları nasıl kapatırım? Son kullanılan dosyalar nasıl temizlenir? Burada bir şey görünsün istemiyorum.

acemiadam acemiadam (220)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Son kullanılan dosyaları bir kaç farklı şekilde silmek mümkün. Eğer Son kullanılan dosyalardan bir veya birkaç dosya silmek istiyorsan kaldırmak istediğin dosyayı sağ tuşla tıkla ve Hızlı erişimden kaldır seçeneğini seç.

    Ayrıca buradaki birden fazla dosyayı silmek için Shiht tuşuna basılu tutarak veya CTRL tuşuna basılı tutarak diledğin kadar dosya seçebilir ve yine sağ tuşla tıklayarak ve Hızlı erişimden kaldır seçeneğini seçebilirsin.

    Tüm Son kullanılan dosyaları silmek için

    Son kullanılan dosyaları temizlemek için aşağıdaki adımları uygula

    1. Windows gezginini aç.
    2. Sağ tarafta bulunan Hızlı Erişim seçeneğini sağ tuşla tıkla.
    3. Seçenekleri tıkla.
    4. Gizlilik bölümünde Temizle butonuna bas.

    Son kullanılan dosyaları kapatmak için

    Son kullanılan dosyaları gösterme özelliğini kapatmak için aşağıdaki adımları uygula

    1. Windows gezginini aç.
    2. Sağ tarafta bulunan Hızlı Erişim seçeneğini sağ tuşla tıkla.
    3. Seçenekleri tıkla.
    4. Gizlilik bölümünde
       - Hızlı erişimde son kullanılan dosyaları göster
      -  Hızlı erişimde sık kullanılan klasörleri göster
      seçeneklerinin işaretlerini kaldır.

    son kullanılan dosyaları temizleme Windows 10

    Windows 10'da son kullanılan dosyaları kapatma ve son kullanılan dosyaları temizleme yukarıdaki adımlardan oluşuyor. Bu işlemleri uygulayarak Son kullanılan dosyaları silebilir ve tekrar hızlı erişimde görmemek için  Son kullanılan dosyaları kapatabilirsin.

    hakan hakan (15424)