Sonradan oluşan siyah ekran sorunu

Merhabalar. Laptobum asus 3 yıl önce almıştım. İlk zamanlar bir sorun yoktu. Zamanla windows ve driverları güncelledikten sonra laptopu açtığımda ekran siyah kalıyor açılış logosundan sonra. Power tuşuna basıp uyku moduna alıyorum tekrar açıyorum ekran geliyor sorunsuz çalışıyor fakat yeniden başlatınca veya ilk açtığımda her zaman siyah ekran kalıyor mouse imleci vs hiçbir şey gelmiyor. Uzun zaman böyle kullandım bugün windowsu tamamen kaldırıp yeniden yükledim ilginçtir sorun düzeldi ekran açılıyor ilk açılışta daha fakat ardından windowsu güncelleyip driverları da güncelledikten sonra yine aynı sorun olmaya başladı. İlk açılışta logodan sonra ekran siyah kalıyor uyku moduna alıp açtığımda düzeliyor. Bunun nedeni ve çözümü nedir yardımcı olur musunuz? Şimdiden çok teşekkür ediyorum.

tufan878 tufan878 (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Kendin söylüyorsun zaten, sürücüler uyumsuz. Doğru sürücüleri bul ve yeniden yükle. Özellikle ekran kartı sürücüsünü..

    temmuz temmuz (12505)
    8 yıl önce cevaplandı

    • Denedim onu da denedim sorun 3 yıldır olduğu için gerek nette gerek kendimce her türlü yöntemi denedim ama bir sonuç alamadım. Hangisi nasıl uyumsuz tespit edemedim o yüzden yardımlarınızı bekliyorum tufan878 8 yıl önce