Sonsuzluk işareti nasıl yapılır? Yana yatık sekiz gibi olan işaret

Ödevim de sonsuzluk işareti kullanmam gerekiyor ama bir türlü nasıl çıkaracağımı bulamadım. Hani böyle yana yatık şeklinde olan işaret.

Klavyeden sonsuzluk işareti nasıl çıkartırım?

Windows 10 kullanıyorum ve laptop kullanıyorum. Bazı sitelerde alt tuşu ile çıkar denmiş ama bende numlock bölümü yok bu sebepten o öneri işe yaramıyor.Klavyede  Numlock yoksa sonsuzluk simgesi nasıl çıkar benim sorunum.

alivecan alivecan (337)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Sonsuzluk işaretini buradan kopyalayabilirsiniz: ∞

    Eğer laptop kullanıyorsanız ve Numlock yani nümerik bölüm yoksa klvyede tuşların üzerine birinde Num Lk

    yazan bir ibare vardır ve bazı harf tuşlarını üzerinde farklı renklerde 1,2,3,4 gibi sayılar yazar.

    Bunun anlamı klavyenizde FN tuşu ile birlikle Num Lk tuşlarına basarak klavyenizde nümerik bölümü aktif edebilirsiniz demektir.

    Sonsuzluk işareti nasıl çıkartılır?

    Sonsuzluk işareti çıkartmak için bir kaç tane yöntem var.

    1. Kopyala- yapıştır ile başka bir belgeden veya siteden kopyalamak.
    2. Klavyeden sonsuzluk işareti çıkartmak
    3. Program ile sonsuzluk işareti çıkartmak.

    Klavyeden sonsuzluk işareti nasıl çıkartılır?

    Klavyeden sonsuzluk işareti çıkartmak istiyorsanız:

    1.  FN tuşu ile birlikle Num Lk tuşlarına basın ve klavyenizde nümerik bölüm aktif olsun.
    2. Daha sonra klavyenizde Alt tuşuna basılı tutarken (Alt Gr değil) aktif ettiğiniz sayılsal bölümden 236'yı tuşlayın.
    3. Alt + 236 ile sonsuzluk işaretini klavyeden çıkartabilirsiniz.

    Klavyesinde sağ tarafta nümerik sayısal bölüm bulunan bilgisayarlar doğrudan Alt + 236 ile sonsuzluk işaretini klavyeden çıkartabilirler.

    Program ile sonsuzluk işareti nasıl çıkartılır?

    Bazı laptoplarda FN tuşu ile aktif edilecek nümerik bölüm olmayabilir o zaman Windows 10, Windows 7, Windows XP, Windows Vista, Windows 8 gini tüm işletim sistemlerinde bulunan Karakter Eşlem uygulamasını kullanabilirler.

    1. Bilgisayarınızda arama bölümüne  Karakter Eşlem yazın.
    2. Karakter eşlem uygulaması bulunacaktır. Uygulamayı çalıştırın.
    3. Sonsuzluk sembolü Arial gibi tüm fontlarda bulunur.
    4. Sonsuzluk işaretini bulun önce seç sonra kopyalaya tıklayın.
    5. Daha sonra belgenize gidin ve CTRL + V ile yapıştırın.

    Karakter eşlem uygulaması ile sadece sonsuzluk işareti değil diğer pek çok işaret çıkartılabilir. Farklı font türlerinde farklı simgeler bulmak da mümkün. Hatta bu simgeler ile Photosop gibi programlarda ikon, simge oluşturmak da mümkün.

    Klavyeden sonsuzluk işareti çıkartma ve karakter eşlem ile sonsuzluk işareti çıkartma işlemlerini yukarıdaki gibi yapabilirsiniz.

    Yukarıdaki sonsuzluk işareti çıkartma yöntemleri tüm windows sürümleri için geçerlidir.

    hakan hakan (15394)
    8 yıl önce cevaplandı

    • Çok teşekkür ederi Hakan abi. alivecan 8 yıl önce