sonuc.kyk.gov.tr açılmıyor - bu siteye ulaşılamıyor hatası

KYK sonuç sayfası açılmıyor, giremiyorum. https://sonuc.kyk.gov.tr bu siteye ulaşılamıyor hatası alıyorum nasıl çözerim?

KYK bu siteye ulaşılamıyor hatası nasıl düzeltilir?

omercik omercik (9418)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    KYK sonuç sayfası sonuc.kyk.gov.tr açılmamasının sebebi nedir?

    KYK, ülkemizde internet sitesi en çok çökme sorunu yaşayan bir yer.

    KYK sonuç sayfasına girmeye çalıştığınızda site açılmıyor ve "bu siteye ulaşılamıyor" gibi bir hata verirse site anlık bir çökme problemi yaşıyor demektir. Genelde burs başvurusu, üniversite sınav sonucu, yerleştirme sonucu gibi sonuçları açıkladığı zaman aniden binlerce kişi siteye girdiği için sonuc.kyk.gov.tr sayfası açılmaz "siteye ulaşılamıyor" hatası verir.

    KYK sonuç sayfası açılmıyor sorununu nasıl düzeltirim?

    Bu hatayı siz kendiniz bir şey yaparak düzeltemezsiniz. Sitede yaşanan sunucu çökmesini KYK'nın yetkilileri düzeltmeliler. Ayrıca insanlar siteden alacaklarını alıp çıktıkları zaman sunucu rahatlayacaktır ve siz de sonuc.kyk.gov.tr sitesine girebileceksiniz.

    Yani KYK açılmama sorununun çözümğ beklemek. Bekleyin, eninde sonunda düzelecektir.

    omercik omercik (9418)