sony xperia telefonun ram ını nasıl yükseltebilirim?

merhabalar,ben sony xperia neo v (MT11i) kullanıyorum,4.0.4 yüklü ama telefonumda neredeyse hiç birşey olmamasına rağmen çok kasıyor.içinde uygulama namına sadece whatsapp facebook ve twitter kalmasına var ve telefon bildiğimiz yavaş.ram azlığından dolayı mı oluyor? özellikle normal rehber kaydına girerken donuyor.ram ı nasıl yükseltebilirim?ya da bu sorunu nasıl çözerim şimdiden teşekkürler.

cnblue cnblue (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Telefonda RAM yükseltmek fiziksel olarak mümkün değildir. Bu yüzden size telefonunuzun performansını yazılımsal olarak arttıracak yollar önerebilirim.

    • Telefondaki açık uygulamaları kapatarak RAM kullanımını azaltabilirsiniz. Bunun için telefonunuzun ön tarafındaki üç fiziksel tuşundan sağdakine basarak uygulamaları sağa veya sola kaydırarak kapatabilirsiniz.
    • Bir diğer önerim ise Clean Master isimli programı kurmanız. Bu programı çalıştırdığınızda gereksiz uygulamaları silerek ve önbelleği boşaltarak telefonunuzda temizlik yapacaktır.

    Bu yapacağınız işlemler telefonunuzun performansını biraz olsun arttıracaktır. Eğer yavaşlama hala devam ediyor ise, "Ayarlar\Uygulamalar" yolunu izleyiniz ve "Çalışanlar" sekmesi altındaki uygulamaları inceleyerek hangi uygulamaların RAM'i daha fazla kullandığı hakkında bilgi sahibi olup o uygulamaları kaldırabilirsiniz.

    utkubayat utkubayat (885)