Sorun bildirdiğinden Windows bu aygıtı durdurdu. (Kod 43) sorunu çozüm

merhaba ben eray

ben laptop kullanıyorum ve laptopuma bi keresinde format attım ve bu format sonucunda win7 den win 10 a yükselttim ama Nvidia ekran kartımda :Sorun bildirdiğinden Windows bu aygıtı durdurdu. (Kod 43) hatası var Nvidia ekran kartımı DDU driver uninstaler ile silip baştan yükledim ve olmadı ekrankartım geforce G210m

birkeresinde aygıt yöneticisinden ekran kartımı kaldırdım ve yeniden yükler ken İNF dosya hatası vermişti

eray0 eray0 (1)
3 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Tekrar Windows 7'ye dönüp orada da böyle bir sorun var mı test edermisin ?

    hydra hydra (3800)
    3 yıl önce cevaplandı

      1.Çözüm:

      Yanlış ekran kartını kurduğundan veya ekran kartı driverlerinde sorun olduğundan bu hatayı alıyorsun bana sorarsan NVIDIA ekran kartını tekrardan kur fakat ilk DDU ile kaldır sonra tekrardan kur.

      Display Driver Uninstaller kullanımı | DETAYLI ANLATIM

      NVIDIA ekran kartı güncelleme | En Kolay Yöntem

      2.Çözüm:

      Nvıdıa ekran kartının Geforce G210m eminsen şu .bat klasörünü indir ve yönetici olarak aç.

      https://s4.dosya.tc/server11/0abtlw/All_Update_.bat.html

      3.Çözüm:

      Bilgisayarını güncellemeyi dene Windows update ile

      4.Çözüm:

      Ekran kartının üzerine sağ tıkla ve sürücüyü güncelleştir'e tıkla ardıdan'da Sürücü yazılımını otomatik olarak ara'ya tıkla

      5.Çözüm:

      Ekran kartını kaldır ve aygıt yöneticisinde ünlem işareti olduğunda da onun üzerinde tıkla ve sürücüyü güncelleştir'e tıkla ardıdan'da Sürücü yazılımını otomatik olarak ara'ya tıkla

      darkcrak darkcrak (5168)
      3 yıl önce cevaplandı

        windowsold. klasörümü sildim ve sadece windows 10 var ve windows 10 2004 sürümündeyim                                        Yanlış ekran kartını kurduğundan veya ekran kartı driverlerinde sorun olduğundan bu hatayı alıyorsun bana sorarsan NVIDIA ekran kartını tekrardan kur fakat ilk DDU ile kaldır sonra tekrardan kur.                                                                           ben DDU la silip terar yüklemiştim ama ben win10 için olan sürücüyü de yüklesem kendisi yükleme başında C:\NVIDIA\DisplayDriver\342.01\Win8_Win7_64\International bu klasörü oluşturuyo normalde C:\NVIDIA\DisplayDriver\342.01\Win10_64\International bu nu oluşturması lazım değilmi

        bence hatanın ne nedeni ben widows 10 için olan driver yükle semde driver yüklenirken win7_win8 için olanını indiriyo çünü Nvidia driverını yüklerken başta böyle bi dosya oluşturuyo C:\NVIDIA\DisplayDriver\342.01\Win8_Win7_64\International normalde bunu oluşturması lazım değilmi C:\NVIDIA\DisplayDriver\342.01\Win10_64\International

        eray0 eray0 (1)
        3 yıl önce cevaplandı

        • Temiz kurulum olmamış, eğer windows 10 old klasörü varsa temiz kurulum tam olmamış demek. Windows 7'ye tekrar dönüp denemelisin, eğer orada da böyle bir şey derse ekran nkartın arızalanmış demektir. hydra 3 yıl önce
        • windows 10 1909 sürümden windows 2004 sürümüne yüklesttim artık windows 7 ye kurtarmadan gidilmiyo onun yerine windows 10 1909 sürümüne gidiliyo hem bende windowsold. klasörü var ama o windwos 10 1909 un windowsold.u hem windows 7 dey ken öyle bir sorun yok tu hatırlıyorum windows 10 yükseltiğim den beride 10 gün geçti windows 7 nin flash belleği veya diski yok eray0 3 yıl önce
        • Yükseltmeyecektin, normal bir şekilde USB'den formatı atacaktın. USB bulup format at @eray0 hydra 3 yıl önce
        • ben windows 10 home 2004 nihai sürümün de kalmak isityorum eğer istediğin windows7 de sorun olup olmadığını görmek istiyorsan windows 7de bir sorun yoktu. eray0 3 yıl önce
        • Windows 10 geçtikten sonra sorun oluşmuş olabilir, sorunun işletim sisteminden kaynaklı olduğunu düşünmüyorumtekrar windows 7'ye geçip orada hala bu sorun var mı diye kontrol etmek, bence ekran kartın arızalı. hydra 3 yıl önce
        • o zaman bunun nedenini söyle Nvidia denetim masasına girdiğim de 3Dayarlarının yönetilmesi ve genel ayarlarda tercih edilen grafik işlemci nin safında güncelleştirmeleri yönete tıklayın karşıma (RunDLL başlatmada sorun parametre hatalı) hatası çıkı yor eray0 3 yıl önce