Sosyal medya hesaplarında mavi tik nasıl alınır?

-1

İnstagram'da, Twitter'da, Facebook'da mesela. Bazı kişilerin yanında mavi tik var. Doğrulanmış hesap demek. Bunu biz alamıyor muyuz? Biliyorum herkese verilmez ama, ben bir kaç kişide denk gelmiştim. 1000 takipçisi bile yok ama mavi tik almış.

givozip givozip (0)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Hiçbir sosyal medya platformu için "şunu yaparsan mavi onay işareti alırsın" diye bir şey söz konusu değildir. Pek işine yarayacağını zannetmiyorum ama birkaç bilgi vereyim.

    Instagram'ın resmî internet sayfasında yazdığına göre mavi onay işareti için talepte bulunamıyoruz. Bu demek oluyor ki sadece ünlüler bu işareti alabiliyor.

    Şuradan bakabilirsin: https://help.instagram.com/398038890351915

    Twitter'da şuan için mavi tik alma işlemi geçici süreliğine durduruldu. Twitter hesabından TwitterSupport kullanıcısına mesaj atabilirsin istersen.

    Facebook için de yine benzer durum söz konusu. Hesap ve sayfa onaylatmak için sosyal medya partnerleriyle iletişime geçmen gerekiyor. Onlar sana bu konuda aracılık edebilirler. Ancak bu da öyle kesin değildir.

    omercik omercik (9418)