Sosyal medya sitelerine üye olduktan sonra "hesabını doğrula" demesi

Telefon numaram yok. Mail adresim var. Facebook, Twitter gibi sitelere Mail adresim ile üye oluyorum fakat 5 dakika sürmeden hesap kitleniyor. ''Hesabını doğrula'' yazısı çıkıyor ama dediğim gibi bende telefon numarası yok. Babamın var ama o kendi hesabından girdiği için onuda kabul etmez. Ne yapmalıyım? Böyle saçmalık olmaz ya. Bizim üye olmaya hakkımız yok mu?

151515 151515 (11)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Küçüğünden büyüğüne bütün sosyal medya platformları güvenlik amacıyla ve sahte hesapların çoğalmasına mani olmak amacıyla böyle bir tedbir uygulamaktadırlar. Bunun başka bir yolu yok, mecbur telefon numaranızı doğrulatmak zorundasınız. Hatta Facebook bu konuda daha sıkı, benden kimliğimin fotoğrafını istemişlerdi mesela...

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

    • yani hiç bir yolu yok diyorsunuz :(( 151515 6 yıl önce
    • Yani telefon numaranızı istemediği sürece sıkıntı yok, ama hesabınıza tekrar erişebilmeniz için telefon numaranızı girmenizi istediği an başka çareniz yoktur @151515 omercik 6 yıl önce
    • ya açıyorum 5 dakika sürmeden kitleniyor hesap 151515 6 yıl önce
    • O zaman yapacak bir şeyiniz yok. Dediğim gibi sahte hesapların çoğalmasına mani olmak amacıyla bir çeşit tedbir almış oluyorlar böylece. Tabi ne kadar işe yarıyor bu tedbir orası tartışılır ama biz kullanıcılar olarak bir şey yapamayız @151515 omercik 6 yıl önce