Sözlük ile Forum arasındaki farklar nelerdir?

kafama takılan soru.

düşündüm, taşındım ve sadece şunu bulabildim.

Forumda üyeler boş boş yorumlar yapabiliyor, ama sözlükte her zaman başlığı tanımlama ve bilgi verme amacı var.

Tek fark bu mu yoksa başka farklar da bulunuyor mu?

developerkafasi developerkafasi (61)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Merhaba,

    Sözlükler ile Forum'lar arasında aslında pek fark yoktur. İkisinin de nihayi amacı bir konu hakkında tartışmaktır. Tabi bu ikisi arasında farklılıklar olabilir.Sözlükler'de(İncisözlük, Eksisözlük) gruplaşma olabilir. Örneğin incisözlüğe üye olan biri orada sanal ortamda bile olsa arkadaş edinir ve bir konu hakkında fikirlerini samimi bir dille paylaşırırlar.(Hatta fazla samimi : ) )

    Forumlar'da ise daha kibar bir şekilde sade ve açık bir dil ile sorular sorulur, tartışma başlatılır ve hiç tanımadığı kişiler bile yorum yapar. Aynı uzmanim'net de olduğu gibi.

    Benim fikirlerim bu yönde.

    notify notify (538)
    7 yıl önce cevaplandı

      Sozlukler forumlara gore daha siki modare edilir. Sozluklerde yazar olabilmek icin belirli bir sure yazarlar caylak modunda olur ve yazdiklari moderatorler tarafindan kontrol edilir.

      Ayni zamanda sozlukte her baslik tekildir.Yani siz ornegin "istanbul" diye ikinci bir baslik acamazsiniz.

      Yine her sozluk kendi kurallarina ve sistemine sahip olabilir.

      Forumlar genelde benzer yapi ve kurallara sahiptir.

      alattin alattin (16999)