"span" HTML etiketinde izin verilmeyen özellik

Google Search Console üzerinde AMP sayfalarını incelediğimde hatalar bölümünde: "span" HTML etiketinde izin verilmeyen özellik uyarısını görüyorum.

"span" HTML etiketinde izin verilmeyen özellik hatası nedir nasıl çözülür?

alattin alattin (16984)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    "span" HTML etiketinde izin verilmeyen özellik hatası nedir nasıl çözülür?

    AMP sayfaları kısıtlı HTML özniteliğine izin verir. Bazı öznitelikler yazıklı durumdadır. Örneğin contenteditable gibi öznitelik AMP tarafından desteklenmez. Sizde olan hatayı görmek için şu yolu izleyin:

    1. Hatanın olduğu herhangi bir linki tıklayın.
    2. Sağ panelde hatanın olduğu kod bloğu açılacaktır.
    3. Burada hatanın olduğu kod alanı kırmızı ile gösterilir.
    4. Sayfanın hemen üzerinde Örnek 1/1: "contenteditable" Özelliği gibi hatalı olan, desteklenmeyen kod görüntülenir.
    5. Bu kodu sayfanızdan kaldırın ve tekrar doğrulama isteyin.

    AMP tarafından izin verilmeyen etiket ve öznitelikler sayfadan kaldırılmalıdır. Bu durumda sayfanız geçerli bir AMP sayfası olacaktır.

    alattin alattin (16984)