Speedanalysis.net kaldırma

0

Speedanalysis.net kaldırma

Speedanalysis pop up, yani kendinden açılır pencereler ile kullanıcı rahatsız eden adware yani reklam yazılımıdır.

Webde gezinirken kendiliğinden  Speedanalysis.net sayfasının pop up pencerelerini açar. Bu reklamlar oldukça rahatsız edici olabilir.  Speedanalysis.net pop up pencereleri bilgisayarınıza yüklenen bir reklam yazılımı sebebi ile açılmaktadır. Öncelikle bu reklam yazılımından kurtulmalı ve tarayıcıları sıfırlamalısınız. 

 Speedanalysis ayrıca Chrome, Firefox gibi tarayıcılara da eklenti, uzantı yükler. Bu uzantılardan da kurtulmak gerekecektir. 

Aşağıda  Speedanalysis.net nedir?  Speedanalysis.net kaldırma nasıl yapılır? sorularının cevabını bulacaksınız.

murat murat (10498)
5 yıl önce sordu

Toplam 1 Cevap


0

Speedanalysis.net  Nedir?

PC Performer, Driver Performer, Jet Browser gibi programların tanıtımı yapan bir sitedir.  Bu uygulamalar ücretsiz yazılımların içinde gömülü olarak gelir. Nasıl kurulduğunun farkına varmassınız.

Speedanalysis.net Pop up penceler ile kendiliğinden açılır. Bunun anlamı bilgisayarınızda bir reklam yazılımı yüklenmiş demektir.

Bu reklam yazılımları Chrome, Firefox ve Internet Explorer gibi internet tarayıcılarına kendini ekler ve karşınıza pop up reklam pencereleri açar. Speedanalysis.net Chrome, Firefox, Internet Explorer tarayıcılarından birine veya tümüne bulaşmış olabilir.

Speedanalysis gibi programlar istenmeyen yazılım grubuna girer. Speedanalysis virüs değildir.

Speedanalysis  gibi reklam yazılımları, tarayıcı ana sayfanızda size istemediğiniz reklamlar gösterir. Bir web sitesini ziyaret ettiğinizde ekranın sağında veya solunda reklam pencereleri görebilirsiniz. Speedanalysis.net virüsler gibi kendini kopyalamaz ve başka bilgisayarlara bulaşmaya çalışmaz. Speedanalysis.net virüsler gibi bilgisayarınıza zarar verme amacı da gütmez.  Reklamlar üzerinden programı oluşturanlara para kazandırır.

Speedanalysis.net reklamları genelde pop-up yani kendinden açılır pencereler ile karşınıza çıkar.

Speedanalysis.net reklam programı yüklediğiniz ücretsiz bir program veya oyun ile birlikte bilgisayarınıza kurulur.

Örneğin siz Youtube Video Download gibi ücretsiz bir program indirdiğinizde ve bunun kurulumunu yaptığınızda farkında olmadan Speedanalysis.net gibi reklam yazılımları da bilgisayarınıza kurulabilir. Bu sebepten bilgisayarınıza program yüklerken kurulum aşamalarını dikkatlice geçmeli ve gereksiz görünen programları yüklememelisiniz.

Speedanalysis.net gibi reklam yazılımları kurulum aşamalarında hep pozitif amaçlar vaat ederler. Bu vaatler genelde satın alınacak ürünlerde indirim üzerine kuruludur. Bu vaatlere kanmayın.

Speedanalysis.net reklam yazılımı sizin internet üzerindeki davranışlarınızı takip eder. Hangi sitelere giriyorsunuz, hangi ürünler ile ilgileniyorsunuz, hangi linklere tıklıyorsunuz gibi pek çok veriyi toplar.

Hatta Google üzerinde yaptığınız aramaları bile kayıt altına alır. Bilgisayarınız ile ilgili IP bilginiz, tarayıcı türünüz, dil seçimleriniz gibi kişisel verilerinizi toplar.

Bu verileri toplamaktaki amacı bu verileri pazarlama amaçları için satmaktır. Speedanalysis.net,

Speedanalysis.net Deals veya Speedanalysis.net Ads adları altında iki farklı şekilde karşınıza çıkabilir.

Speedanalysis.net reklamları, WebSpades, Browse Mark, LinkiDoo, Surftastic gibi diğer reklam yazılımları virüs, adware yazılımları ile birbirine çok benzer.

Speedanalysis.net size açılır pencereler içinde  Amazon, Walmart, Best Buy, Ebay gibi sitelerin reklamlarını görüntüler.

Speedanalysis.net virüs Speedanalysis.net'i kaldırmalı mıyım?

Speedanalysis.net teknik olara virüs değildir. Fakat bazı anti-malware programları Speedanalysis.net programını adware yani reklam yazılımı olarak tespit eder. Bazılarıda Speedanalysis.net reklam programını potansiyel istenmeyen program (PUPs) olarak tespit eder. Speedanalysis.netreklamları internet performansınızı da olumsuz etkileyecektir.

Ayrıca Speedanalysis.net açılır pencereleri tarayıcınızın stabil çalışmasınada engel olacaktır.

Speedanalysis.net virüsler gibi sistemi bozmak gayesinde değildir. Speedanalysis.net virüsler gibi çoğalmaz başka bilgisayarlara bulaşmaz. Yine Speedanalysis.net virüsler gibi sistem dosyalarına bulaşmaz, onlara zarar vermez. Fakat Speedanalysis.net virüsler gibi bellekte aktif kalır ve sistem kaynaklarını tüketir. Bu da bilgisayarınızın yavaşlaması anlamına gelir.

Speedanalysis.net reklamları nasıl kaldırılır?

Speedanalysis.net kaldırma işleminde ilk adım Speedanalysis.net programının programlardan kaldırılmasıdır.

Adım 1: Speedanalysis.net ile ilişkili programı tespit etme ve kaldırma

Bu adım Windows 7 üzerinden anlatılmıştır, Windows 8 içinde benzer adımları uygulayabilirsiniz.

Windows 8 'de Başlangıç Ekranına doğrudan Denetim Masası yazarak denetim masasını bulabilirsiniz.

 • Programlar ve Özellikler'i açmak için Başlat düğmesini Başlat düğmesinin resmiDenetim Masası'nı, Programlar'ı ve ardından Programlar ve Özellikler'i tıklatın.

 • Yüklü programlarda  Speedanalysis, PC Performer, Driver Performer, Jet Browser programlarından biri varsa sağ tuşla tıklayın ve ardından kaldırı tıklayın.

 • Bu programlardan biri yoksa sizde yüklü reklam yazılımı farklı olabilir. Ne olduğunu bilmediğiniz programları kaldırın.

 • Bu aşamada herhangi bir program tespit edemediyseniz, moralinizi bozmayın sonraki aşamaya geçin.  Aşağıda anlatılan programlardan birisi mutlaka sizde yüklü olan PUP yani potansiyel olarak istenmeyen yazılımı bulacak ve silecektir.Mobogenie  nasıl kaldırılır? programlar ve özellikleri

Adım 2: Adwcleaner ile Speedanalysis.net kaldırma  

Adwcleaner ücretsiz bir adware, toolbar, PUP, potansiyel olarak istenmeyen yazılım kaldırma programıdır.  Bu konudaki en güvenilir ve en başarılı potansiyel olarak istenmeyen yazılım kaldırma ve silme programıdır.  Speedanalysis.net kaldırma işleminde en önemli aşamalardan birisi Adwcleaner ile tarama işlemidir.

 1. Adwcleaner nedir? Adwcleaner nasıl kullanılır? linkini tıklayarak Adwcleaner yazılımını indirin.
 2. Tarama işlemine başlamadan önce Internet Explorer, Firefox ve Google Chrome tarayıcılarını kapatın ve diğer tüm açık programları kapatın.
 3. İndirdiğiniz Adwcleaner programını çalıştırın. Scan butonuna tıklayın.
  Mobogenie kaldır - adw Cleaner
  AdwCleaner  Speedanalysis.net  istenmeyen yazılımının eklentilerini ve diğer zararlıları taramaya başlayacaktır.
 4. Tarama işlemi bittiğinde bilgisayarınızda bulunan Speedanalysis.net ve diğer zararlılar listelenecek, bu zararlıları silmek için Clean butonunu tıklayın
  Mobogenie kaldırma - temizleme ekranı
  ADW Cleaner temizleme işlemini bitirebilmek için bilgisayarınızı yeniden başlatmak isteyecektir OK tıklayarak bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Adım 3: Emsisoft anti-malware  ile  Speedanalysis.netkaldırma

Emsisoft Anti-Malware bir tür malware yani, virüs, trojan, backdoor, adware gibi zararlıları temizleme programıdır. Malware nedir? linkinden malware nedir daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Emsisoft Anti-Malware programını diğer anti-virüs programlarından farklı kılan sahip olduğu ikili tarama motorudur.  Bu tarama motorlarından biri Bitdefender diğeri ise Emsisoft’un kendi tarama ve tespit motorudur.

Emsisoft Anti-Malware Speedanalysis.net reklam yazılımı gibi diğer zararlılarıda tespit etme ve silme yeteneğine sahiptir.

Bu sayede oldukça başarılı virüs tespit etme ve güncel virüslere karşı hızlı tespit özelliklerine sahip.

 1. Emsisoft Anti-Malware nedir, nasıl kullanılır? adresinden EmsiSoft anti-malware indirin ve kurun.

 2. Linkte anlatıldığı gibi bilgisayarınıza  EmsiSoft anti-malware ile tam tarama yapın.

 3. EmsiSoft anti-malware Speedanalysis.net ve diğer zararlıları kaldıracaktır.

Adım 4: Malwarebytes anti-malware  ile Speedanalysis.net kaldırma  

Malwarebytes anti-malware , virüs, trojan, solucan, gibi malware denen zararlı, istenmeyen yazılımlara karşı kullanılan güçlü bir temizleme aracıdır.

Malwarebytes Anti-Malware Free sürümü ücretsizdir. Çok geniş virüs, malware kütüphanesi vardır bu sebeple, derinlemesine temizlemede çok iyi sonuçlar verir. Malwarebytes Anti-Malware Free / Ücretsizsürümünün gerçek zamanlı koruması yoktur. Böylelikle başka bir antivirüs programı ile birlikte kullanılmasında bir sakınca yoktur.

 Malwarebytes Anti-Malware Free,  Speedanalysis.net reklam yazılımı gibi diğer zararlılarıda tespit etme ve silme yeteneğine sahiptir.

 1. Malwarebytes nedir? Malwarebytes nasıl kullanılır? adresinden Malwarebytes Anti-Malware ücretsiz sürümünü indirin ve kurun.

 2. Linkte anlatıldığı gibi Malwarebytes Anti-Malware  ile bilgisayarınıza tam tarama gerçekleştirin.

 3. Malwarebytes Anti-Malware  bilgisayarınızdaki virüs ve diğer adware gibi reklam yazılımlarını kaldıracaktır.

Speedanalysis.net kaldırma işleminde bütün aşamalar tamamlandı. Bu işlemlerden sonra bilgisayarınız virüslerden temizlenecektir.

murat murat (10498)
5 yıl önce cevaplandı

üyelik gerektirir

Cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Eğer uzmanim.net üyesiyseniz giriş yapabilirsiniz: üye girişi yap
uzmanim.net'e üye olmak çok kolaydır: hemen kayıt ol