SpeedFan fanıma zarar verirmi?

Fanım çok ses çıkarttığı için speedfan adlı programı indirdim %70le çalışıyo fanıma zarar verirmi?

yunusmka yunusmka (5)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Fanın hızlı dönmesinin dezavantajlarından biri yüksek ses çıkarması olacaktır.Ancak hızlı dönmenin fanın sağlığına zarar verme olasılığı düşük.Belki fanın kullanma ömrünü 10 yıldan 9 yıla düşürecek.Tabi bu gibi farkların önemsenmemesi gerekli, yani siz hiç düşünmeden fan hızını ayarlayabilirsiniz.Ayrıca şunu da düşünün SpeedFan fan hızını ayarlayabildiğine göre anakart üzerinde fan hızının kontrol edebilmesini sağlayan devre de var demektir.Eğer fan hızının ayarlanmasına izin verilmişse zarar da düşünülerek ayarlanmıştır.

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    7 yıl önce cevaplandı

      Zarar vermez bende kullanıyordum.

      ardahd ardahd (631)